UWAGA!
Minęło 525 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Proszę o rozkminienie

 • Strona:
 • 1

Kowa1

Kowa1+5

 • pomagacz
 • Wiadomości: 118
 • Kowa1

#1 2017-09-13 19:55

Temat inspirowany między innymi tym

http://muzykazreklam.pl/53173-eurobank-daj-si%C4%99-zaskoczy%C4%87
http://muzykazreklam.pl/53173-eurobank-daj-si%C4%99-zaskoczy%C4%87#p278036
w temacie zanalzł się post w zielonej ramce oznaczonej opisem: "Rozpoznano!

1. Tagi
a) jak utagować temat?

2. Tematy oznaczone "ptaszkiem" w zielonym kółku, co równa się temu że:
a) Na początku tmatu na zielonym polu jest uniewszczona informacja poprzedzona również zielonym "ptaszkiem" o treści: "Rozpoznano! Zobacz najlepszą odpowiedź"
b) Jeden z postów jest w zielonej ramce z tekstem "Najlepsza odpowiedź:"
c) jak oznaczyć; kto może tego dokonać i jak; do kogo kierować, i jak, prośbę o takie oznaczenie jeśli z odpowiedzi na uprzednio zadane pytania wynikło by że zwykłu użytkownik nie ma nad tym kontroli.

3).Edycja postów
Doświadczyłem faktu że przy edycji pierwszego postu w temacie mogę edytować treść nagłówka tematu, innym razem nie mogę tego zrobić. Stąd moje ćwiczenia w/na temacie "Gliniarz z Beverly Hills ( Beverly Hills Cop - 1984 ) - Decybele ( Grupa MocArta )". Który znowu w cudowny sposób zmienił lokalizacje z podformum "Muzyka z filmów" na podforum "Jaka to piosenka?" - dygresja Mike, ja rozumiem że Ty "wiesz lepiej" ale jak mieszasz to zostawiaj przynajmniej ślady/tropy please! - PS. Zdeklaruj płeć bo będę do Ciebie pisał per onaon.
Do brzegu ..
Myślałem że twórca tematu jest dopuszcony do edycji nagłókowka tylko wtedy kiedy w temacie jest tylko jeden ( inicjujący temat ) post a kiedy pojawi się w temacie kolejny post to możliwość edycji nagłówka znika.
Przetestowałem ( stąd całe zamieszanie - usunięcie tematu i ponowne jego utworzenie z obydwoma postami ) - to nie ta przyczyna.
Żeby nie robić jeszczwe większego zamieszania na Waszym serwarze nie testowałem dalej  i dlatego oczekuje wyjaśnienia i opisu sytuacji i zachowania forum od Was.

Po jakim czasie edycja pierwszego postu została ograniczona do edycji treści bez możliwości edycji tytułu.
Jak to działa?


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4296

 • morderator
 • Miejscowość: Suomi
 • Wiadomości: 28 547

#2 2017-09-13 20:45

Ad. 1
a) Tagowanie dostępne jest dla administratorów i moderatorów.

Ad.2
c) Prawidłową odpowiedź może oznaczyć autor wątku, administrator i moderator.

Ad.3
Edycja tytułu wątku to edycja pierwszego posta, oczywiście, kiedy jest się autorem owego. Wydawało mi się, że tak jest stale, ale być może są jakieś ustawienia, o których wie administrator i które po jakimś czasie czynią edycję tytułu niemożliwą nawet dla autora wątku. Dla moderatora edycja tytułu jest dostępna = edycja postu nr 1.
Dział "Muzyka z filmów", jak widzisz składa się w tematów/wątków poświęconych konkretnym filmom fabularnym i dokumentalnym (nie filmikom z YT, fragmentom programów TV itp.) Świadczą o tym tytuły wątków. Jak ma się do tego Twój wątek o tytule łączącym film z programem TV? Nie pytasz o muzykę z filmu fabularnego/dokumentalnego. Z tego powodu wylądował w dziale "Jaka to piosenka" i być może przeniosłam go ja (nie pamiętam).

edit:
Sorry, pytasz w swoim wątku o muzykę z Gliniarza, ale - żeby nie było zbyt przejrzyście - dodajesz pytanie z innej beczki, czyli jaki utwór Bacha gra Grupa MoCarta.

Więc zapytam: "z jakiej paki" ten post miałby się znaleźć w wątku filmu "Gliniarz z Beverly Hills"  albo w ogóle w dziale z muzyką z filmów? :/ Każdy wątek to osobny film i łączenie w jednym poście pytań z różnych beczek kwalifikuje post do działu "Jaka to piosenka?" (mimo że pytasz o melodię).


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
"Badasses come in small packages."
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

 • pomagacz
 • Wiadomości: 118
 • Kowa1

#3 2017-09-14 18:05

Inaczej to postrzgałem ( kwestia muzyki fimowej była dla mnie kluczowa inne fakty istotne ale poboczne  ) rozumiem Twoją argumentacje i na nią przystaje. Jaka to piosenka to określenie najbardziej pojemne ( choć dla mojego ścisłego umysłu, gdyby ktoś nie wiedział to muzyka jest kwalifikowana jako przedmiot ścisły ze względu na rygorystyczne matematyczne prawa nią rządzące, przez swoje określenie zawężające krąg do utworów wokalnych ) ale nieadekwatne do moich poszukiwań ponieważ nie szukałem utworu wokalnego tylko instrymentalny a nawet dwa instrumentalne jeśli podłączymy Bacha.
Proponuje zmianę tytułu grupy tematycznej z "Jaka to piosenka" na "Jaki to utwór" i wtedy wszystko będzie przejrzyste i jednoznaczne.
Bez zmiany moje zastrzeżenia uważam za zasadne tym bardziej że nie otrzymałem żadnej iformacji o zmianie kwalifikacji postu i jego przeniesieniu.

Nie chcąc być niegrzeczny na równi z tymi którzy olewają muj post i nie dają informacji o tytule utworu Bacha w występie MocArta ( chociaż nie dotyka ich upośledzenie pamięci które jest moim udziałem i zapewne po kilku taktach potrafią zakwalifikować tak znany i osłuchany utwór muzyki poważnej zwłaszcze że autor podpowiedziany ) oraz zgadności tematów występ-film, odpowiadam na pytanie "z jakiej paki" ( chociaż w związku z moją kategorą wiekową z jakiej paki nie musi być w cudzysłowiu ). Z takej że wiodącym tematem muzycznym ( jajkby tylko dygresyjnie przerywanym innymi tematmi/utworami muzycznymi i stanowiącym trzon muzyczny na którym oparty był słowny przekaz i jego intencje - dbałość o słuch, przeciwdziałanie głuchocie ) jest ( prawdopodobnie ?? - kurde słoń Wam klapiaki przysiadł że nie umiecie się ustosunkować; czy może bojkot niepokornego ) temat z filmu ( tle razy wymienianego że nie powtarzam ) którego indentyfikacja i porównanie z używanym w wstępie podstawowym tematem melodyczno-rytmicznym jest podstawowym problemem tematu!
Ponieważ kognicje gółwnego tematu muzycznego występu i tematu z filmu uważałem za bezsprzeczną ( a temat filmowy, w tym wypadku, był źródłem i znacznie wyprzedzał czasowo wszystko co w wątku dlatego uważałem że jest on wiodącym rdzeniem i w związku z tym w oparciu o ten rdzeń temat/wątek powinienem przyporządkować do grupy muzyka z fimów.
Gdyby się okazało że główny temat nie ma związku z muzyką ( tematem przewodnim ) z fimu rozumiałbym przeniesienie wątku do innego podforum. Ale tak się nie stało i uważam ... mało, jstem pewny ... ze dla uniknięcia poruty ( bezzasadnego przeniesienia postu ) temat potwierdzenia zgdności głównego wątku muzycznego występu z głównym wątkiem muzycznym filmu będzie unikany przez admoderacje. HOUGH!
Mógłbym jeszcze popisać ale nie lubię kapać trupa.


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
 • Strona:
 • 1