UWAGA!
Minęło 5660 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Orange - ludzie z piasku

  • Temat zamknięty

yyy

  • gość

#41 2007-09-25 21:11

jakby ktoś chciał... to tu jest reklama z tym malowaniem gwiazd na suficie itd.


nie potrafię z tego słów wyciągnąć :| z tego co rozumiem to jest smile.. i może jeszcze parę słów które sie nie kleją..
jutro dam to znajomej anglistce.. ona pewnie zrozumie to co to jest tam śpiewane.. ;P
ciekawe czy chociaż tą piosenkę się znajdzie.. ;PP



Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Titolekona

  • gość

#42 2007-09-27 16:21

ta pisenka ma tytul "next big thing" przynajmniej tak mi się wydaje

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

1976

  • nowy
  • Wiadomości: 1

#43 2007-09-27 20:00

ludzie na piasku to prawdopodobnie katie melua-one my one



Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Wenus...

Wenus...+1

  • użytkownik
  • Wiadomości: 14

#44 2007-09-27 20:03

orange prawie zawsze robi piosenki na potrzeby reklamy

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Pitter

  • gość

#45 2007-09-29 18:00

Cos takiego jak nagrywanie na potrzeby reklam jest w reklamach w ktorych sie spiewa nazwe produktu itp jak przy tym oleju kujawskim czy umbro i czasem w radiu (moj kuzyn pracuje przy nagrywaniu melodi do reklam ) ale ta piosenka wogule nie brzmi jakby byla nagrywana specjalnie i napewno istnieje tak jak np w reklamie coca coli poprostu to jets jakis malo znany zespol a na maila pewnie nie moga opowiedziec bo przeciez nie moga od tak sobie reklamowac jakiejs piosenki

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

yyy

  • gość

#46 2007-10-02 16:32

To jak brzmią piosenki skomponowane na potrzeby reklam?? Ten znajomy pracuje w firmie która produkuje reklamy największym firmom świata ??
Czy to tak trudno takie coś zrobić? dla osoby która się takimi rzeczami zajmuje pewnie trwało to z 20 minut.. + nagranie głosu tej osoby co śpiewała..
To nie jest jakaś skomplikowana piosenka...
I jakby już to prędzej musieli by umieścić taką informację co to za zespół a nie ukrywać wykonawców. Zastanów się.. Czy zespół by pozwolił żeby nie osiągnąć sukcesu przez to że nie pozwolą ujawnić nazwy zespołu??
może to mało zrozumiale napisałem ale..

Wpisz w google tekst nieznanego zespołu.... np. czego na 99% nikt z forum nie zna.. wpisz.. Mam spodnie podarte bo upadłem na parter
i znajdziesz kochany Knurowski zespół... Istnieje praktycznie tylko w Knurowie.. A piosenkę idzie znaleźć...

Orange to duży koncern.. i zapewniam was że chętnie komponują piosenki na własne potrzeby... bo praktycznie nia mają co z kasą robić.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

xxX

  • gość

#47 2007-10-03 01:45

a nie ma gdzies na necie reklamy z piaskiem zeby obejrzec? Youtube przegladalem i nie widze? zeby chociaz posluchac ten 30sekundowy kawalek? :P

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

dzidzia

  • gość

#48 2007-10-03 11:09

1976 - Ty chyba nigdy nie słuchałeś Katie Melua skoro sądzisz, że to jej piosenka... :/

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Ventura

  • gość

#49 2007-10-03 20:08

ja i tak będę szukał

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

koleś

  • gość

#50 2007-10-04 11:20

To jak brzmią piosenki skomponowane na potrzeby reklam?? Ten znajomy pracuje w firmie która produkuje reklamy największym firmom świata ??
Czy to tak trudno takie coś zrobić? dla osoby która się takimi rzeczami zajmuje pewnie trwało to z 20 minut.. + nagranie głosu tej osoby co śpiewała..
To nie jest jakaś skomplikowana piosenka...
I jakby już to prędzej musieli by umieścić taką informację co to za zespół a nie ukrywać wykonawców. Zastanów się.. Czy zespół by pozwolił żeby nie osiągnąć sukcesu przez to że nie pozwolą ujawnić nazwy zespołu??
może to mało zrozumiale napisałem ale..

Wpisz w google tekst nieznanego zespołu.... np. czego na 99% nikt z forum nie zna.. wpisz.. Mam spodnie podarte bo upadłem na parter
i znajdziesz kochany Knurowski zespół... Istnieje praktycznie tylko w Knurowie.. A piosenkę idzie znaleźć...

Orange to duży koncern.. i zapewniam was że chętnie komponują piosenki na własne potrzeby... bo praktycznie nia mają co z kasą robić.

Koleś, ile Ty masz lat? Ta piosenka napewno nie była komponowana, bo, chłopak mojej kuzynki, pracuje w orange, i by wiedział. A specialnie sie go zapytałem.

Po co w ogole sie kłócisz, żeby udowdnić ile Ty wiesz?
Takich piosenek sie nie komponuje, napewno nie na potrzeby reklam. Bardzo trudno, dzwiek pisze sie nawet kilka miesiecy, kompozycja, dopasowanie nut, nagranie głosu, przedewszystkim, trzeba nagrywać kilka razy głos, aby wybrać najlepszą jakość.

Jeszcze dodam to, że ta piosenka była kiedyś w filmie.

http://s10.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=57001

Za to powinieneś wyłapać bana, na gladiatusie.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

ja

  • gość

#51 2007-10-04 15:45

jak ktoś ją ma to błagam napiszcie chociaż tytuł!!!! nie moge  już wytrzymać!!!! chciałabym ją całą usłyzeć!!! ale poza tym jak została zrobiana na potrzebe reklamy to wcale nie musi być tajna. do niektórych filmów też są pisane piosenki i one są na necie!! nie traćmy nadziji :)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

MacPhisto

MacPhisto+4

  • pomagacz
  • Miejscowość: Legionowo
  • Wiadomości: 145
  • Serwis

#52 2007-10-04 17:08

koleś :

To jak brzmią piosenki skomponowane na potrzeby reklam?? Ten znajomy pracuje w firmie która produkuje reklamy największym firmom świata ??
Czy to tak trudno takie coś zrobić? dla osoby która się takimi rzeczami zajmuje pewnie trwało to z 20 minut.. + nagranie głosu tej osoby co śpiewała..
To nie jest jakaś skomplikowana piosenka...
I jakby już to prędzej musieli by umieścić taką informację co to za zespół a nie ukrywać wykonawców. Zastanów się.. Czy zespół by pozwolił żeby nie osiągnąć sukcesu przez to że nie pozwolą ujawnić nazwy zespołu??
może to mało zrozumiale napisałem ale..

Wpisz w google tekst nieznanego zespołu.... np. czego na 99% nikt z forum nie zna.. wpisz.. Mam spodnie podarte bo upadłem na parter
i znajdziesz kochany Knurowski zespół... Istnieje praktycznie tylko w Knurowie.. A piosenkę idzie znaleźć...

Orange to duży koncern.. i zapewniam was że chętnie komponują piosenki na własne potrzeby... bo praktycznie nia mają co z kasą robić.

Koleś, ile Ty masz lat? Ta piosenka napewno nie była komponowana, bo, chłopak mojej kuzynki, pracuje w orange, i by wiedział. A specialnie sie go zapytałem.

Po co w ogole sie kłócisz, żeby udowdnić ile Ty wiesz?
Takich piosenek sie nie komponuje, napewno nie na potrzeby reklam. Bardzo trudno, dzwiek pisze sie nawet kilka miesiecy, kompozycja, dopasowanie nut, nagranie głosu, przedewszystkim, trzeba nagrywać kilka razy głos, aby wybrać najlepszą jakość.

Jeszcze dodam to, że ta piosenka była kiedyś w filmie.

http://s10.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=57001

Za to powinieneś wyłapać bana, na gladiatusie.

Hahaha koles nagranie piosenki to zaden problem 2 miesiace to sie nagrywa numer pierwsza klasa nagrywales kiedys jakis kawalek? bo ja tak i na codzien mam stycznosc ze studiem wiec nie gadaj glupot i gdzie ten Twoj kolega pracuje? w salonie jako sprzedawca? wiec przestan ludzi sie czepiac jak taki kozak jestes to dawaj wrzuc ja na forum pomysl czasem za nim podzielisz sie swoimi super madrymi radami co do nagrywania piosenek zwlaszcza tak skomplikowanych haha 3 miesiace haha to chyba gluchy ta piosenke tyle nagrywal najlepiej nic nie pisz dzieciaku

P.S. W filmie? wszyscy czekamy w takim razie na tyt. filmu a jak juz taka z Ciebie alfa i omega to zerknij na napisy koncowe tam masz zawsze wykonawce i tyt. wiec zobaczymy co wymyslisz bo jak narazie duzo gadasz malo robisz ,,erotoman gawedziasz,, w dupie byles gowno widziales


// POPMART // FUCK THE PAST KISS THE FUTURE //
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

dont_h8

  • gość

#53 2007-10-04 19:30

koleś :

Koleś, ile Ty masz lat? Ta piosenka napewno nie była komponowana, bo, chłopak mojej kuzynki, pracuje w orange, i by wiedział. A specialnie sie go zapytałem.

Po co w ogole sie kłócisz, żeby udowdnić ile Ty wiesz?
Takich piosenek sie nie komponuje, napewno nie na potrzeby reklam. Bardzo trudno, dzwiek pisze sie nawet kilka miesiecy, kompozycja, dopasowanie nut, nagranie głosu, przedewszystkim, trzeba nagrywać kilka razy głos, aby wybrać najlepszą jakość.

Jesli twierdzisz, ze utwor na 30 sekundowy spot pisze sie nawet kilka miesiecy, to idac dalej tym tokiem rozumowania kazda plyta dowolnego zespolu powstawalaby jakies 10 lat, wiec sam pomysl czy to ma sens co piszesz.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

yyy

  • gość

#54 2007-10-04 19:32

i dokładnie.. to nie jest skomplikowana piosenka. Wokal można było nawet w jeden dzień nagrać.. jeśli kompetentna osoba śpiewała.
I Chyba faktycznie że w jakimś salonie po prostu pracuje. A jeśli nie.. to i tak Rzecznik Prasowy,BOK i osoby współpracujące przy tworzeniu reklamy   będą wiedzieli czy było nagrywane na potrzeby reklamy...

Popisałem z Orange... Otrzymałem odpowiedź że w obecnej chwili dane (ścieżka dźwiękowa lub reklama) nie będą udostępnione..
Ale moja sugestia o udostępnieniu któregoś z tych danych została przekazana do działu marketingu..
Musimy liczyć na dobrotliwość działu marketingu Orange że udostępnią nam coś..
Bo piosenka choć prosta.. jest genialna.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

yyy

  • gość

#55 2007-10-04 19:39

Jeszcze jedno dodam.. wiesz ile się kręci reklamę? Zauważ że orange na całym świecie wydało tysiące reklam.. a nikt nie zwracał uwagi ile to czasu zajmuje..
Bo o to chodzi żeby reklama była jak najbardziej oryginalna i wyjątkowa..

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

MacPhisto

MacPhisto+4

  • pomagacz
  • Miejscowość: Legionowo
  • Wiadomości: 145
  • Serwis

#56 2007-10-04 20:50

No jakby rozumowac tak jak ten ,,koles,, to U2 czy The Rolling Stones powinni wydac dopiero 3 lub 5 plyte haha a The Whitestripes w ciagu roku 4 plyty kazda swietna no ale spoty reklamowe orange to przeciez wyzsza technika Mozart by nie dal rady :D haha


// POPMART // FUCK THE PAST KISS THE FUTURE //
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

koleś

  • gość

#57 2007-10-06 21:57

w salonie jako sprzedawca?

Nie, pracuje jako jakiś tam zarządca głównego biura w warszawie...


No jakby rozumowac tak jak ten ,,koles,, to U2 czy The Rolling Stones powinni wydac dopiero 3 lub 5 plyte haha a The Whitestripes w ciagu roku 4 plyty kazda swietna no ale spoty reklamowe orange to przeciez wyzsza technika Mozart by nie dal rady big_smile haha

Zauważ, że kiedy zapowiadają płytę kilka miesięcy wcześniej, a na płytę wchodzi np. 8 utworów, w tym 4 miały już premierę...

Zauważ że orange na całym świecie wydało tysiące reklam..

Zanim została wydana reklama np.  Ze schodkami (jakas taka piosenka: smile, smile, smile day and night...), już była kręcona następna...

Jesli twierdzisz, ze utwor na 30 sekundowy spot pisze sie nawet kilka miesiecy

W jakim Ty świecie żyjesz? Jakas płyta, jakiegoś zespołu, nie zawsze jeden muzyk pisze dla niej muzyke, jak i słowa, w tym czasie w którym do jednej piosenki jest nagrywana muzyka, do drugiej słowa i odwrotnie.

Hahaha koles nagranie piosenki to zaden problem 2 miesiace to sie nagrywa numer pierwsza klasa nagrywales kiedys jakis kawalek?

Samo nagranie, mieliście już tekst i w ogole. A weź nagraj ANGIELSKA piosenke, znacznie trudniej i to jeszcze profesionalnie...

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

MacPhisto

MacPhisto+4

  • pomagacz
  • Miejscowość: Legionowo
  • Wiadomości: 145
  • Serwis

#58 2007-10-06 22:21

haha powiem Ci tylko tyle bylem na niejednym nagraniu niz w jedna kapela siedzialem i dobry kawalek po angielsku zrobic co czsem do 10 godzin roboty ale nie bede sie sprzeczac z Toba moje zdanie juz poznales :D


// POPMART // FUCK THE PAST KISS THE FUTURE //
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

yyy

  • gość

#59 2007-10-07 13:30

sorry ale już pracowałem przy nagrywaniu paru albumów.. :| W ile napiszesz wierszyk? w Tyle samo jakiś anglista może napisać wierszyk który nadawał będzie się na piosenkę..
Nie wiem.. Sprawia Ci problemy angielski? czy coś? W dzisiejszych czasach angielski to podstawa..

po za tym to może sobie zarządzać czym chce.. i tak nie w jego interesie jest wiedza na temat marketingu firmy i gówno może tam wiedzieć!


Jak nagrywa się jakieś zespoły to to nagrywasz każdy dźwięk osobno..(w tym największy problem z perkusją..)  Do tej muzyki co jest w reklamie wystarczy niewielki program do komponowania..

Przy tym utworze najprawdopodobniej nawet nie trzeba było wydobywać niuansów brzmieniowych... Więc mastering ograniczony do minimum.


Dobry tekst nie pisze się miesiącami.. Dobry tekst powstaje w parę godzin.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

MacPhisto

MacPhisto+4

  • pomagacz
  • Miejscowość: Legionowo
  • Wiadomości: 145
  • Serwis

#60 2007-10-07 19:22

Perka nie taki problem jak sie ma mixer 5 mikrofonow to i teraz sobie podzial na stereo robie jak ktos bedzie chcial to wrzuce kawalek ktory mlodszy brat wymyslil przy piwie hmm nagranie zajelo 2 godz kazda sciezka osobno po 5 min ewentualne bledy i kawalek dobry spiewany oczywiscie po angielsku ale nie jakis tekst i love you baby yeah yeah tylko cos w stylu guns n roses mozna sobie przesluchac na myspace.com to nie bede musial wrzucac zespol nazywa sie Red Arrows


// POPMART // FUCK THE PAST KISS THE FUTURE //
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
Następna strona ►►
  • Temat zamknięty