UWAGA!
Minęło 3106 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ ROCKowo

tomasson93

tomasson93+1

  • nowy
  • Miejscowość: Zabrze
  • Wiadomości: 9
  • Serwis

#41 2012-02-08 12:10

Nie znasz może rockowych piosenek z takim mocniejszym gitarowym brzmieniem? Coś podobnego do zespołu Linkin Park, np. ich nutki "What I've Done":


Lub coś podobnego do tych dwóch piosenek:
Entwine - Break Me


PRIME CIRCLE - Never Gonna Bring Us Down


Czekam na propozycje, chętnie posłucham :)



Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#42 2012-02-09 20:54

Niekoniecznie w odpowiedzi na powyższego posta
Prime Circle - Same goes for you
http://www.myspace.com/video/sum1els/prime-circle-same-goes-for-you/9063231
Prime Circle - Consider Me


The Parlotones Life Design


The Parlotones - Push me to the floor


The Parlotones - Pointing fingers


Death Cab for Cutie - You Are A Tourist


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

tomasson93

tomasson93+1

  • nowy
  • Miejscowość: Zabrze
  • Wiadomości: 9
  • Serwis

#43 2012-02-10 08:35

Nie zna ktoś może rockowych piosenek z takim mocniejszym gitarowym brzmieniem? Coś podobnego do zespołu Linkin Park, np. ich nutki "What I've Done". Ogólnie to chodzi mi o współczesny rock, a nie o kawałki z jeszcze XX wieku. Musi to być taki trochę mocniejszy rock, muszą tam być słyszane gitary elektryczne itp. (zespół Linkin Park spełnia te wymagania). Ma ktoś jakieś propozycje?

Ostatnio edytowany przez tomasson93 (2012-02-10 08:36)



Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Papier

Papier+154

  • nadworny tester
  • Miejscowość: Konin/Poznań
  • Wiadomości: 608

#44 2012-02-10 11:05

Przykro mi stwierdzić, Linkin Park skończył się kilka dobrych lat temu, teraz to jest błazenada. Jak wrócą do starego brzmienia, to może coś jeszcze z nich będzie. Poza tym "What I've Done" nie jest kawałkiem, w którym gitary są jakieś wyjątkowo "mocne", ot taki pop rock.

Tutaj częściowo silna perka, a częściowo gitarka, coś takiego?
Avenged Sevenfold - Trashed And Scattered


Tu masz gitarową ścianę dźwięku: Deftones – CMND/CTRL


Incubus – New Skin


Rise Against – Like An Angel, chociaż to chyba średnio


A może to Ci przypadnie do gustu:
Scars On Broadway - Kill Each Other/Live Forever


Shinedown  - Cry For Help


A może Three Days Grace  - Animal I Have Become?



To wszystko to powiedziałbym rock… no może Deftones zalatuje metalem… Szukasz jeszcze mocniejszych brzmień, to chyba już metal, jeżeli współczesnego brzmienia Linkin Park, to nie wiem, techno?

Z wymienionych tylko Incubus jest z 1997. I chyba jest najlepszy w tym zestawieniu. I przeproś się z rockiem XX wieku :P niestety rock umiera i dogorywa przez XXI wiek (za dużo zespołów na raz mógłbym stwierdzić), jak feniks z popiołów to on wstanie za ohoho lat. W ogóle obawiam się, niedługo nie będzie można powiedzieć "współczesny rock", bo go nie będzie.

Ostatnio edytowany przez Papier (2012-02-10 11:09)


http://i51.tinypic.com/711z05.png
Prawda jest tańsza od fikcji...

Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła. - George Orwell - 1984
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#45 2012-02-10 22:51

Kongos - Come with me now


Konogs - I'm only joking


The Parlotones - Scary
http://alpenliebe.wrzuta.pl/audio/2G0drcsLBif/the_parlotones_-_scary

Ostatnio edytowany przez margarita (2013-02-27 18:20)


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

popox

popox+5

  • użytkownik
  • Wiadomości: 29

#46 2012-02-15 18:45

Kuhwa fajnie że temat znowu się kręci :D

Papier kawałki zaje.. czekam na więcej.

Od Siebie dorzucam:






Chwalcie Pana i podawajcie amunicję!
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

malagaaaa

malagaaaa+4

  • stały bywalec
  • Wiadomości: 72

#47 2012-03-04 23:07

Kurczę, ale dawno mnie tutaj nie było :P Po prostu mam tak mało czasu, że ledwo mi starcza na wszystko. Ale na serio dzięki za muzykę bo świetna i taka z tym 'czymś' co mi się podoba :D A teraz po krótce do niektórych:

tomasson93: widzę,że mamy podobny gust :D wiele piosenek które podałeś to juz mam a tych które nie mam to sa świetne i chyba twoje podobały mi się najbardziej :PP

margarita: dzięki wielki, też świetne kawałki :D

papier-zaj.bisty klimat tych piosenek które wrzuciłeś :D a szczególnie podoba mi się Adena-the way you like it

popox: jak zwykle świetna muzyka po raz 'enty :D i widzę Led Zeppelin, brawo :D

Na serio dzięki wielkie za muzykę, jestem "otwarta" na różną rockową muzykę a więc śmiało wrzucajcie :D

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#48 2012-03-07 20:37

Young the Giant - "My Body"


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

malagaaaa

malagaaaa+4

  • stały bywalec
  • Wiadomości: 72

#49 2012-03-14 20:34

hmm..to ostatnie mi jakoś nie przypadło do gustu, ale dzięki za chęci :)
A teraz mam taką prośbę : jak znacie i możecie to wrzućcie jakieś mocniejsze rockowe kawałki. Ale niekoniecznie metal, coś mocnego i rockowego :) znacie takie? :P

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

raavis

  • +1
  • użytkownik
  • Wiadomości: 22

#50 2012-03-14 21:17

Nie powinno się oceniać ludzi ale śmieszy mnie to że niektórzy zaliczają zespoły takie jak Young the Giant czy One Republic do mocnego rocka.
Przejrzałem temat chyba jeszcze nie było, nie jest to może najmocniejsze ale,
http://w273.wrzuta.pl/audio/4BmrI4sYbVE/chassis_-_wide_eyes_open
http://muminek121.wrzuta.pl/audio/2elzrCjCl5k/finger_eleven_-_paralyzer

Dałbym więcej, ale ostatnio sformatowałem nie tego pendriva co trzeba i ponad 10gb wyselekcjonowanej, najwyższej jakości muzyki poszło się je.... psu............ I ostało się ino skromne 250mb
Nawet nie wiecie jaki jest to cios dla serca.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#51 2012-03-14 21:28

raavis jeśli o mnie chodzi to nie zaliczam Young the Giant do mocnego rocka i zawsze powtarzam, że ja raczej w mocnych rockowych kawałkach się nie odnajduję.


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Papier

Papier+154

  • nadworny tester
  • Miejscowość: Konin/Poznań
  • Wiadomości: 608
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

raavis

  • +1
  • użytkownik
  • Wiadomości: 22

#53 2012-03-14 22:12

Do margarita: Przepraszam, ale jeżeli ja nie słucham muzyki/hałasów nazywanych techno czy dubstep to nawet nie próbuje się wypowiadać. Wiem, że każdy ma swoje gusta muzyczne i wszyscy chcemy sobie pomagać, ale (może to za mocne słowa) jeśli ktoś nie ma odpowiednich kompetencji/wiedzy nie powinien zabierać głosu w dyskusji. Może trochę przesadzam, ale lepiej nie wychylać się z ambicją, nie będąc pewnych swojej wiedzy.

Żeby nie był to pusty post:
Jak dla mnie to raczej mocniejsza ballada
The Vincent Black Shadow- Surgery
i
Renegade Five - Darkest Age

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4583

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 834

#54 2012-03-14 22:26

Tu się wtrącę, bo trudno taką tyradę wytrzymać w milczeniu.
A kto jest autorytetem stwierdzającym, że ten ma te kompetencje/wiedzę, a inny nie ma?
Poza tym, margarita wyraźnie zaznaczyła, że mocny rock to nie jej klimaty, więc pisanie o "wychylaniu się z ambicją" jest tu co najmniej nie na miejscu.

Tyle ode mnie, bo i offtop robię, i temat wątku obcy mojemu sercu.


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Papier

Papier+154

  • nadworny tester
  • Miejscowość: Konin/Poznań
  • Wiadomości: 608

#55 2012-03-14 22:29

raavis :

Do margarita: Przepraszam, ale jeżeli ja nie słucham muzyki/hałasów nazywanych techno czy dubstep to nawet nie próbuje się wypowiadać. Wiem, że każdy ma swoje gusta muzyczne i wszyscy chcemy sobie pomagać, ale (może to za mocne słowa) jeśli ktoś nie ma odpowiednich kompetencji/wiedzy nie powinien zabierać głosu w dyskusji. Może trochę przesadzam, ale lepiej nie wychylać się z ambicją, nie będąc pewnych swojej wiedzy.

Gwoli sprostowania, nie nacisku z mojej strony, ale temat jest bardzo szeroki, także coś tam Giant się wpasowuje w kanony, ot, pop rock. Tak samo OneRepublic czy inne. To wszystko rock. Łatwy, przyjemny do słuchania... Niekoniecznie "prawdziwy", jak niektórzy go zwą, czyli z powiedzmy lepszego, cięższego sortu, ale rock. Że ostatnio są requesty o coś cięższego, nie znaczy, że nie można takich utworów też wrzucać. Nawet zachęcam, bo temat jest dla wszystkich. Nie mam odpowiedniej wiedzy w materii, ale chyba jednak warto się wypowiadać, przynajmniej czegoś się nauczymy od siebie nawzajem, także za spokojnością, wszystko będzie cacy. I proszę mnie nie zmuszać do grożenia palcem i mediacji :D

O i huvi nawet przemówiła!

Więcej otwartości i szacunku do gustów innych, a będzie OK :)


http://i51.tinypic.com/711z05.png
Prawda jest tańsza od fikcji...

Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła. - George Orwell - 1984
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

popox

popox+5

  • użytkownik
  • Wiadomości: 29

#56 2012-03-18 11:39

nie bardzo wiem co napisać więc wrzucam ciasteczkowego potwora o_0



enjoy!


Chwalcie Pana i podawajcie amunicję!
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

popox

popox+5

  • użytkownik
  • Wiadomości: 29

#57 2012-03-22 17:31

pomyślałem, że może przypadnie wam do gustu...

Exilia-"Can't Break Me"



Exilia - Stop Playing God



Exilia - Kill Me



Godsmack - I Stand Alone



Godsmack - Voodoo



Godsmack - Awake



LACUNA COIL - Trip The Darkness



LACUNA COIL - Swamped



Vains of Jenna "Get It On"

Ostatnio edytowany przez popox (2012-03-22 17:57)


Chwalcie Pana i podawajcie amunicję!
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#58 2012-04-04 22:47

Zastraszona nie odzywałam się jakiś czas tutaj, zamknęłam się w pokoju słuchając ciężkich brzmień, ale niestety nie nawróciłam się ;)
A teraz już tak serio, dziękuje, że się za mną wstawiliście.
Żeby post nie pozostał pusty dodaję piosenkę, którą lubi moja koleżanka, sama aktualnie odeszłam od rocka na rzecz alternatywnego metalu (co to jeden post może zrobić z człowiekiem ;) )
Shinedown - Bully


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

AlissYa

AlissYa+57

#59 2012-05-02 16:32

margarita :

Zastraszona nie odzywałam się jakiś czas tutaj, zamknęłam się w pokoju słuchając ciężkich brzmień, ale niestety nie nawróciłam się ;)
A teraz już tak serio, dziękuje, że się za mną wstawiliście.
Żeby post nie pozostał pusty dodaję piosenkę, którą lubi moja koleżanka, sama aktualnie odeszłam od rocka na rzecz alternatywnego metalu (co to jeden post może zrobić z człowiekiem ;) )
Shinedown - Bully


Tym utworem Shinedown też się ostatnio jaram ;) Pozdrowienia dla koleżanki ;)

A tak na marginesie to mnóstwo tu utworów, które kocham, lubię, szanuję :D Cudny wątek :D

Walnę coś od siebie:


The Offspring - She's Got Issues



Disturbed - Prayer



Celldweller - Switchback



Susperia - Devil May Care

Ostatnio edytowany przez AlissYa (2012-05-02 16:34)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

AlissYa

AlissYa+57

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
Następna strona ►►