UWAGA!
Minęło 3444 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Poradnik: Jak samemu znaleźć tytuł piosenki?

  • Strona:
  • 1

Agr

Agr+109

  • vip
  • Wiadomości: 303

#1 2011-08-15 03:04

Często na forum zdarzają się tematy których autorzy nie wykazują większej inwencji żeby samodzielnie odszukać tytuł piosenki.
Oto krótki poradnik jak odnaleźć interesujący nas tytuł we własnym zakresie.

Zacznijmy od utworów z filmików na YouTube:
Po pierwsze, praktycznie zawsze pod filmikiem jest jego opis, często jest tam również tytuł piosenki wykorzystanej w filmiku, także zawsze warto kliknąć na "pokaż więcej" i upewnić się czy nie znajdziemy tam tytułu.

Po drugie, również często zdarza się że ludzie pytają o tytuł w komentarzach i dostają odpowiedź. Najprostszy sposób żeby przeszukać komentarze jest następujący, zjeżdżamy na dół strony i klikamy na "wyświetl wszystkie komentarze", (co prawda jeżeli komentarzy jest bardzo dużo to nie wyświetlą się wszystkie na raz ale i tak ułatwi to poszukiwania), następnie używamy skrótu klawiszowego Ctrl + f i włącza nam się wtedy wyszukiwarka tekstu (przynajmniej tak jest w mozilli nie wiem jak w innych przeglądarkach)i teraz, jeżeli sporo komentarzy jest po polsku możemy wpisać w wyszukiwarce "tytuł piosenki" albo samo "piosenki", "melodii" itp. jeżeli jednak większość komentarzy jest po angielsku wpisujemy po prostu "song" ponieważ pytanie o tytuł zazwyczaj brzmi mniej więcej tak: "What is the name of this song?" Jeżeli przy pierwszym wyszukanym komentarzu nie ma odpowiedzi mamy obok wyszukiwarki przyciski do przewijania w górę i w dół, tak więc oglądamy kolejne komentarze przy których możemy znaleźć odpowiedź. jeżeli zdarzą się komentarze w bardziej egzotycznym języku zawsze można skorzystać z tłumacza Google. :)

Po trzecie, jeżeli oba poprzednie sposoby zawiodły został nam jeden z najskuteczniejszych.
Ni mniej nie więcej wysyłamy wiadomość do autora filmiku z zapytaniem o tytuł piosenki, jest to bardzo proste klikamy na jego nick nad filmikiem następnie zjeżdżamy trochę w dół i pod napisem subskrybuj mamy "wyślij wiadomość".

Oczywiście, tych sposobów można użyć z powodzenie również na innych stronach.

Tyle by było na temat wyszukiwania piosenek z YT, choć kolejne porady też mogą się do tego okazać pomocne.

Muzyka z radia:
Tutaj jest bardzo prosto, a to dzięki stronie http://www.odsluchane.eu
Wystarczy że zapamiętamy stacje i czas w którym słyszeliśmy tą piosenkę. Wchodzimy na wyżej wymienioną stronę
klikamy na "wyszukiwarka utworów" następnie wybieramy stację radiową, datę i przedział czasowy, sprawdzenie tych kilku czy kilkunastu tytułów które się wyświetlą to już żaden problem.

Metody  dla trudnych przypadków:
Midomi, http://www.midomi.com/ jest to bardzo przydatna strona przy wyszukiwaniu muzyki, nie musimy koniecznie odtwarzać interesującej nas piosenki możemy zanucić kawałek lub też zagrać na jakimś instrumencie, klikamy w zieloną lupę obok napisu "Click and Sing or Hum" czekamy aż przeleci pasek na którym pisze łączenie i jedziemy z koksem, jeżeli odtwarzamy muzykę z kompa najlepiej przystawić mikrofon  do głośnika, w wypadku nucenia warto spróbować kilka razy, bo "Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej" :)
Podobne możliwość ma program "Tunatic". Nie jestem tylko pewien czy konieczny jest mikrofon, czy też te można przechwytywać muzykę prosto z kompa, ale mam nadzieje że ktoś się na ten temat wypowie.

Dobrą metodą jest również zapamiętanie kawałka tekstu piosenki i wpisanie go w google np. z dopiskiem "lyrics" (co oznacza po angielsku ni mniej ni więcej a tekst piosenki) jest mnóstwo stron z tekstami piosenek także jest bardzo duża szansa że tekst naszej tez jest gdzieś w internecie (a nad nim tytuł) wystarczy wpisać w miarę poprawnie kilka słów i powinno się udać, jeżeli możemy odsłuchiwać piosenkę wielokrotnie a mamy problem z jej rozszyfrowaniem warto poprosić o pomoc kogoś dobrze znającego dany język.

Następny sposób to wklejenie linku do piosenki w wyszukiwarkę google, jest spora szansa że ktoś umieścił ten link na jakimś forum i być może tam znajdziemy tytuł piosenki.

Kolejna metoda jest pomocna jeżeli widzieliśmy teledysk i znamy nazwę zespołu wystarczy wpisać ją na YT i nie powinno być większego problemu z poznaniem teledysku po miniaturce. A nawet jeśli, to mało zespołów ma więcej niż kilka - kilkanaście teledysków, także jeśli komuś zależy to da rade.

W tym momencie nic więcej nie przychodzi mi do głowy proszę o sugestie i opis metod wyszukiwania innych użytkowników.
No i wszystkim życzę owocnych poszukiwań. :)

Pozdro.
Agr



Oceń wiadomość: 2Tak 0Nie

konrad509

konrad509+1348

#2 2011-08-15 10:56

Co do midomi.com i Tunatica, to przy odtwarzaniu muzyki z kompa, nie trzeba przystawiać mikrofonu do głośników. Trzeba w mikserze jako wejście ustawić "Stereo mix". Zazwyczaj chyba tak to się nazywa, aczkolwiek u mnie na Creativie jest "What U Hear".

Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

marko81

  • gość

#3 2012-12-22 17:04

Mam problem z jednym utworem ktory slyszalem ok2003 roku w danym lokalu w szafie grajacej utor zaczynal sie od slow tak puk tak puk i bylo to techno i jak dobrze pamietam to byl to dj vivaldi tylko do konca nie jestem pewny byl bym bardzo wdzieczny jak by ktos potrafil znalesc ten utwor ja go szukam juz kilka dobrych lat:)



Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

wiki31265

  • gość

#4 2013-06-28 16:02

można napisać słowa piosenki i kliknąć szukaj:)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

kamileks999

  • nowy
  • Wiadomości: 3

#5 2013-07-11 15:05

Czy ktoś przeczyta pytanie?
Jeśli, nie to uciekaj
Jeśli tak, to czytaj

Jak rozpoznać piosenke z reklamy kiedy ktoś mówi?

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Tomcio777

  • gość

#6 2013-08-25 11:08

Witam.
Szukam takiej muzyki nie znam tytułu ani wykonawcy. Ale wiem tyle że. Najprawdopodobniej jest ona bez słów. Ma z kilka lat i oglądając ją kiedyś w telewizji jest pokazane. Chłopiec a chyba mężczyzna, jedzie pedałuje na małym rowerku czterokołowym, nagrywane jakby w studio a w tle pokazane są widoki góry droga po której niby jedzie. Jest też chyba wątek z formuły 1 gdzie niby on się tam ściga... Pytanie być może trudne ale ten kto tą muzykę kilkakrotnie widział w telewizji to ją szybko skojarzy....

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4581

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 833

#7 2013-08-25 11:23

@Tomcio777: Ale pytasz w wątku, który jest PORADNIKIEM, jak znaleźć piosenkę.
Załóż wątek w dziale "Jaka to piosenka", bo tam szukamy utworów i tam prędzej ktoś zobaczy twoje pytanie: http://muzykazreklam.pl/f7.html

Ostatnio edytowany przez huviretki (2013-08-25 11:24)


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Wychylylybymy

  • gość

#8 2014-02-25 15:19

Tu są fajne gry bardzo polecam.http://grajzadarmo.blogspot.com/

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

szprycha123

  • gość

#9 2014-04-01 17:42

kto napisał piosenkę o tekscieMam w Gdańsku swą uliczkę, która mnie oczarowała

podaj rękę dziewczyno, tak pragnę, byś ją poznała

pójdziemy bezdrożami, przycupniemy w kawiarence

w bursztynowym sklepiku maleńkie kupię ci serce

Ref: Mała gdańska uliczka,

w cień katedry wtulona

koronkami kamieniczek

pięknie ozdobiona..."


potrzebuję autora tej pioseki .dziekuje za odp

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Regina

  • gość

#10 2014-04-08 10:53

Szukam tytułu starej piosenki, melancholijnej, wydawało mi się że śpiewa ją Sława Przybylska ale chyba się mylę, oto fragment tekstu: Zamyślona nad wodą zwisa gałąź czeremchy, przyjaciółka serdeczna, powiernica lat młodych, naszych wyznań wysłucha.......dalej nie pamiętam. Regina

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

efrejk

  • gość

#11 2014-04-13 01:32

Jeśli mamy przy sobie telefon z Androidem polecam sprawdzić aplikację TrackID do rozpoznawania muzyki na żywo. Bardzo przydatna funkcja, nagrywa fragment, wyszukuje i wskazuje piosenkę w kilka sekund :)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

loli

  • gość

#12 2014-10-15 10:04

szukam piosenki, a wlasciwie bitu, znam tylko kawalek tektu "tonight all the time, tonight all the time..." brzmienie w stylu

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4581

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 833

#13 2014-10-15 14:58

A dlaczego pytasz w poradniku?
Załóż nowy wątek na górze forum, w dziale "Jaka to piosenka?"


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

twojtyp

#14 2014-11-14 08:12

Fakt aplikację TrackID jest bardzo dobra. Nagrywasz kawałek utworu i wyskakują ci informacje o nim :) przydała się nie raz. Zdarza mi się usłyszeć fajną piosenkę w radiu więc w ten sposób sprawdzam co to za kawałek

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
  • Strona:
  • 1