C-Block

C-Block C-Block to niemiecki projekt hip-hopowy utworzony przez producentów muzycznych Ullrich Buchmann , Jörg Wagner i Franky Miller. Początkowo składał się z dwóch afro-amerykańskich raperów Mr P (James White) i Red Dogg (Anthony Joseph). Później duet został wsparty przez piosenkarkę Teresę Baltimore "Misty", MC Prestona Holloway "Gold Goldie" i Raquela Gomez.

Pierwszy singiel C-Block - "Shake Dat Azz" został wydany na początku 1996 przy współpracy z raperem AK Swift. Na koniec tego roku, zaprezentowali swój czwarty singiel, nazwany "So Strung Out", który osiągnął czołowe miejsca na wielu listach przebojów.
W 1997 Roku Mr P opuszcza zespół i rozpoczyna karierę solową. Pod koniec roku 1997 zespół wydał singiel nazywa "Eternal Grace", który wszedł do top 10 w liście przebojów Media Control.
W 1999 , C-Block robi zaskakujący powrót z Mr. P oraz pojawieniem się nowej piosenkarki Jeanine Love z nowy singlem nazwanym Keep Movin'. Niestety nie okazał się takim wielkom hitem jak poprzednie single.
W 2000 roku zespół wydał kolejny singiel (wraz Mr P oraz Jeanine Love) o nazwie The Future Is So Bright, lecz nie odniósł większych sukcesów. Singiel był początkiem prac nad albumem, który nazywać się miał "Changes", ale później zespół wycofał się ze sceny muzycznej i już nie powrócił.

15 września 2001 członek zespołu Anthony Joseph aka "Red Dogg" zostaje postrzelony. Został sparaliżowany od pasa w dół. Jednak wiadomości rodziny z Kalifornii wskazują, że ponownie poślubił swoją byłą żoną i mieszkają razem z córką i wnuczką.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.

Utwory tego wykonawcy

Brak reklam w których wykorzystano utwory tego wykonacy.