UWAGA!
Minęło 3279 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ "Powrót do przeszłości " czyli seriale które wywołują wspomniena .

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#21 2013-04-20 19:59

Tak tak Herkulesa pamiętam doskonale Xene trochę mniej .

Utkwiły mi w pamięci najbardziej te "efekty specjalne " , jak się teraz popatrzy na to to tylko powodują uśmiech ale wtedy dla dzieciaka wychowanego w latach 90 to było coś .

No to ja zapodam też klasykiem z lat 90 , który mogliśmy również oglądać dzięki uprzejmości Polsatu .

Baywatch "Słoneczny Patrol" -1989-01 r

Data Premiery : 22,09,1989r


Premiera w Polsce : ? ,? 1994 (TVP1 , Polsat , TV4, Universal Channel )

Czołówka :



Theme Song :
Jimi Jamison I'm Always Here



Świetny serial ze wspaniałym scenariuszem ... ( wtf ? ) :D :D :D

A teraz na poważnie oczywiście ja jak i większość moich kumpli oglądaliśmy ten serial głównie z powodu Pań ratowniczek ( dobrze odmieniłem ? ) , a potem rozmawiało się która Pani jest ładniejsza :) Z wiekiem przeradzało się to w rozmowy która ma lepsze... "boje ratunkowe ". :D :D
Wszyscy inni aktorzy z "Hoffem" na czele odchodzili na "drugi plan " a już to o czym był odcinek to już w ogóle. :)

Miło się teraz wspomina te czasy.    ;)

Pozdrawiam :cool:
"Enjoy The Silence "

Ostatnio edytowany przez cobros17 (2013-04-20 20:03)


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:


Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

AgaMi

  • gość

#22 2013-04-30 19:35

To ja dodam serial,który oglądałam schowana w koc ze strachu ;) "Przyjaciel wesołego diabła"

Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4579

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 822

#23 2013-05-05 11:05

Cobros, kompletnie nie pamiętam, kiedy Twin Peaks można było obejrzeć w Polsce. :/
Ale wydaje mi się, że w okolicach 1991 lub 1992 roku.

Dziś przypomniałam sobie kolejny serial, który miał tez nakręconą nową wersję w postaci pełnometrażowego filmu, ale oczywiście wolę oryginał. ;)

Miami Vice



I chyba znany równie dobrze jak czołówka - o ile nie lepiej - "Temat Crocketta" Jana Hammera:


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#24 2013-05-21 14:16

Huvi @ no to nic dziwnego że  Twin Peaks nie kojarzyłem , trochę nie moje lata :)

Dziś "zapodam " serial który jest dla mnie dość szczególny można nawet powiedzieć że mam małą obsesję na jego punkcie . Do tej pory uważam że jest to jeden z lepszych seriali jakie oglądałem .

No to nie przedłużając :

Moonlighting  "Na Wariackich Papierach " - 1985-89 r

Data premiery: 03.03. 1985r

Premiera w Polsce : wikipedia podaje tylko początek lat 90 (TVP1 , TVP2, RTL7,TVN7 , Polsat , TV4 )

Czołówka :



Theme Song :

Al Jarreau - Moonlighting.



Choć ten serial odkryłem dość niedawno ( w 2008r ) od razu mnie wciągną Willis w roli niedojrzałego komedianta , "dużego chłopca " z przedmieścia wypada świetnie .
No i Cybill Shepherd w roli  chłodnej byłej supermodelki ( trochę jakby scenariusz z życia wzięty ) , świetnie się razem uzupełniali . Do tego świetny scenariusz który napisał Gleen Gordon Caron . I co mi się chyba najbardziej podoba w tym serialu to ta niespotykana w tego typu serialach pseudo -interakcja z widzami .
Niestety według mnie 2 ostatnie sezony były porażką :(  , ale tak to już jest gdy się za bardzo wejdzie w relacje między bohaterami , a potem zbyt długo to zostawia " w zawieszeniu " . Ale niestety takie są bolączki niejednego serialu i to niestety nie tylko obyczajowego .

No ale cóż nie zmienia to faktu że serial i tak na mojej "półce " zajmuje ważne miejsce :) .

ps ciekawostka niedawno znalazłem pilotażowy odcinek serialu zgrany z "oryginalnej " kasety VHS z POLSKIM ! lektorem . A myślałem że ten "towar " jest nieosiągalny .

Pozdrawiam :cool:

"Enjoy The Silence "

Ostatnio edytowany przez cobros17 (2013-05-30 14:46)


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#25 2013-05-30 14:45

Witam

Dzisiaj coś chyba głównie dla mężczyzn choć kobiety które lubią samochody i przystojnych facetów też znajdą coś dla siebie :)

Dziś będzie o samochodach a właściwie o jednym samochodzie i o "człowieku który nie istniał  " Niektórzy pewnie już wiedzą o jaki serial chodzi więc nie przedłużając :

Knight Rider "Nieustraszony " -1982-86r .

Data Premiery : 26.08.1982 .


Premiera w Polsce : 21.08.1995 ( Polsat , TV4 , TVP1 
)

Obecnie Emitowany : 13th Street Universal od pn do pt godz 18:00
Powtórka 7:00 ( dwa odcinki )

Czołówka



Theme Song :



Serial dla mnie kultowy  mam nagrane odcinki z pierwszej emisji na Polsacie , pamiętam jak musiałem się namęczyć żeby to zdobyć , ale było warto . Pamiętam jak jako dzieciak siedziałem jak zaczarowany przed telewizorem zachwycony samochodem i "efektami " ( które dziś mogą śmieszyć ale pamiętajmy że wtedy większość robiona była na "żywo " a nie przez komputer )
Pamiętam jak kiedyś nawet symulowałem chorobę by zobaczyć jakiś 2 częściowy odcinek , to były czasy :D

Ciekawostka


Nie mogłem się powstrzymać :)


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 2Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#26 2013-07-22 13:48

Witam

Czas "rozruszać" ten temat bo dawno w nim nie pisałem .

Dziś będzie o pewnym prokuratorze , psie i gliniarzu :) Niektórzy pewnie już kojarzą o co chodzi więc nie przedłużając :

Gliniarz i prokurator ( Jake And The Fatman ) - 1987–1992.

Data Premiery : 27.09.1987.

Premiera w Polsce : ? .?.? ( TVP1,TVP2,Polsat,Polsat2, TV4 )

Czołówka:

Tak naprawdę czołówek było 3

1



2

(Hawaje )

3

( ostatnia powrót do Californi )

Umówmy się że serial jakiś wybitny nie był . Ale chociażby z powodu psa prokuratora Maksa warto wspomnieć ten serial . Prokurator Jason Lochinvar McCabe to też ciekawa postać Człowiek trochę gburowaty zrzędliwy ale w głębi duszy o "gołębim sercu" .

Wracając jeszcze do psa , to zawsze mnie zastanawiało : Czy to pies jest bardziej podobny do Pana czy Pan do psa ? :D


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 2Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#27 2013-08-02 12:04

Witam

Dziś chciałbym przypomnieć serial o pewnej parze prawników z których jeden był byłym pilotem myśliwców F14 Tomcat . Więc nie przedłużając :

JAG-Wojskowe Biuro Śledcze ( JAG) 1995-2005r
Data Premiery :      01.09. 1995r

Premiera w Polsce : ?.03.1997 r ( TVP1 ,TVN7 )

Czołówka:



Theme Song



Mam sentyment do tego serialu głównie dlatego że dzięki niemu i 1 cytatowi który udało mi się zapamiętać  zdobyłem  6 z języka polskiego  , mimo kompletnego nieprzygotowania . Totalna abstrakcja , a mówią że telewizja ogłupia  . Lubiłem ten serial też oczywiście za myśliwce które pojawiały się w co 2 odcinku , robiło to na mnie wtedy ogromne wrażenie .

Ciekawostka:
Niewykorzystane ujęcia z filmów Top Gun i Polowanie na Czerwony Październik zostały użyte w serialu

Pozdrawiam :cool:
"Enjoy The Silence "


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

Mike

Mike+3533

  • morderator
  • Wiadomości: 10 731

#28 2013-08-02 16:37

cobros17 :

Mam sentyment do tego serialu głównie dlatego że dzięki niemu i 1 cytatowi który udało mi się zapamiętać  zdobyłem  6 z języka polskiego  , mimo kompletnego

A co to za cytat? :)


To ja wrzucę dwa seriale z Richardem Chamberlainem.

- Ptaki ciernistych krzewów / The Thorn Birds
- Szogun / Shōgun


"This is a snakeskin jacket. 
And for me, it's a symbol of my individuality and my belief in personal freedom"

____________________________________________________________________
Zapraszam do Mike'a Reklam Kilka
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282

#29 2013-08-02 16:55

Mike :

To ja wrzucę dwa seriale z Richardem Chamberlainem.

- Ptaki ciernistych krzewów / The Thorn Birds
- Szogun / Shōgun

Mike.
A te seriale z których lat są? ;)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#30 2013-08-02 16:55

Mike :

A co to za cytat? :)

A nie pamiętam chyba coś z Ludzi Bezdomnych Żeromskiego ogólnie chodziło chyba o przygotowanie "mowy obrończej " głównego bohatera . Ja oczywiście nieprzygotowany poszedłem "na pałę " . Akurat oglądałem powtórki serialu z nudów  i zastosowałem taktykę tego gościa Komandora z serialu . Myślę " może chociaż 3 będzie " kończę wywody a tu pani Profesor mówi "6 się należy " .  Możesz sobie wyobrazić jakie było zdziwienie moich kumpli i moje :D

Ostatnio edytowany przez cobros17 (2013-08-02 16:56)


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Mike

Mike+3533

  • morderator
  • Wiadomości: 10 731

#31 2013-08-02 17:04

@Cobros17: Aha. Dzięki.
@Karo69: Ptaki - 1983, Shogun - 1980.
Ale nie pamiętam, w których dokładnie latach były emitowane w tv.


"This is a snakeskin jacket. 
And for me, it's a symbol of my individuality and my belief in personal freedom"

____________________________________________________________________
Zapraszam do Mike'a Reklam Kilka
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282

#32 2013-08-02 17:07

to już taki stary jestem??? :)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Simon

  • gość

#33 2013-08-19 17:43

A mnie się pzypomniał serial Północ - Południe. Muzykę z czołówki skomponował Bill Conti.

North and South Theme

Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#34 2013-09-30 20:43

Witam

Pamięta ktoś jeszcze o tym temacie ?  Mam nadzieję że tak :)

Ok to wracamy do wspominania .

Pierwszym serialem po przerwie będzie bardzo moim zdaniem fajny serial opowiadający o relacjach między człowiekiem a psem . Serial ten nosi tytuł "Psie Serce "

Psie Serce ( 2002-2003r)

Data Premiery : ?.?.2002 ( Polsat , Polsat 2 , ATM Rozrywka )


Czołówka:
[/b]



Piosenka Tytułowa :



Serial fajnie opowiada o problemach współczesnych ludzi z różnych grup społecznych, z perspektywy psa który jest narratorem całej historii . W każdym odcinku mamy do czynienia z innym bohaterem, punktem wspólnym jest zawsze " czworonożny narrator " ( oczywiście inny co odcinek ) Serial opowiada o tym co spotyka współczesnych ludzi o ich dramatach , rozterkach przemianach wewnętrznych . Psy występujące w odcinkach próbują oczywiście na swój sposób pomóc swoim właścicielom w rozwiązaniu tych problemów . Serial mimo że był emitowany krótko ( zaledwie 2 lata ) pozostawił mi miłe wspomnienia i z chęcią do niego wracam . :)

Ciekawostka :

W każdym odcinku I serii w rolę głównej bohaterki wcielała się Maria Pakulnis .

Ostatnio edytowany przez cobros17 (2013-09-30 20:46)


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4579

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 822

#35 2015-04-06 11:38

@katniss006
Załóż nowy temat dla swojego pytania.
I dobrze byłoby dodać, w jakich latach leciał ten serial, plus możliwie najwięcej szczegółów.


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie