UWAGA!
Minęło 3191 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Król Lew 2 / The Lion King 2

  • Strona:
  • 1

Vastberaden

  • +2
  • nowy
  • Wiadomości: 6

#1 2009-11-12 12:33

Witam,
Oczywiście znam soundtrack z Króla Lwa 2 i posiadam utwory w nim zawarte (banalnie go znaleźć/nabyć), ale w filmie występuje ścieżka, której nie ma w soundtracku, a jest charakterystyczna dla twórczości Zimmer'a i "Piratów z Karaibów". Podam link o jaką muzykę mi się rozchodzi:

(od 0:45-1:51)

Przyznaję, że raczej znalezienie tytułu (linku?) do tego utworu będzie raczej wyzwaniem, ale chyba lubicie wyzwania?
Muzyczka jest niczego sobie. Podejrzewam, że albo pochodzi z jakieś rozszerzonej edycji, którą trudno dostać, bądź (o ile jej wykonawcą jest Zimmer) - gdzieś w jego wydaniach utworów.
Pomoże ktoś?

Ostatnio edytowany przez Vastberaden (2009-11-12 12:34)



Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4577

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 813

#2 2009-11-12 13:28

Oryginalną muzykę do filmu skomponował Nick Glennie-Smith.
Może tu będzie to, czego szukasz: http://www.hans-zimmer.com/fr/newsite.php?rub=detail&id=382 - zawartość tej płyty (bootleg, więc może być ciekawa) jest obszerniejsza niż tej z samymi piosenkami.

Ostatnio edytowany przez huviretki (2009-11-12 13:33)


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Vastberaden

  • +2
  • nowy
  • Wiadomości: 6

#3 2009-11-12 14:13

Tak, to na pewno to. Problem w tym, że... . Dostać tego nigdzie nie idzie oprócz amazonu z USA.
I tak gratuluję bystrego oka, faktycznie to Nick Glennie-Smith, a nie Zimmer.
To do uwieńczenia sukcesu brakuje tylko jednej rzeczy: gdzie to do cholery można w Polsce nabyć? Ewentualnie "znaleźć".
Jak ktoś ma jakiś pomysł, to może np. na privie jeśli by to naruszało regulamin forum.

Ostatnio edytowany przez Vastberaden (2009-11-12 14:14)



Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4577

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 813

#4 2009-11-12 14:21

Sądząc po tej scenie (jak się sobie przedstawiają) i tytułach na płycie, to ten akurat kawałek mógłby się nazywać Kovu teach Kiara, ale to strzał, bo nie oglądałam filmu. :D


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

Vastberaden

  • +2
  • nowy
  • Wiadomości: 6

#5 2009-11-12 14:24

Tyle to też się domyśliłem. :>
Ale <jedyne rzetelne źródło jakim jest google> w wynikach wyszukiwania nazwy tej piosenki jest dość niepokojący, bowiem wyników "Kovu teach Kiara" jest aż... jeden.
Czy ta płyta to jakiś biały kruk, czy też tylko ja mam takiego pecha, że raz do roku jakiś utworek mnie natchnie i się okazuje, że nawet zakupić jest go ciężko? :)
Jakieś pomysły? Nie uśmiecha mi się sprowadzać czegoś zza oceanu, bo do pierwszego nie wyrobię. :P

Ostatnio edytowany przez Vastberaden (2009-11-12 14:29)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4577

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 813

#6 2009-11-12 14:29

Jeśli bootleg, to wiadomo, że biały kruk, niestety :/
Według Wikipedii: "A bootleg recording is an audio and/or video recording of a performance that was not officially released by the artist, or under other legal authority."
Więc jednak masz pecha...:| Bo za oceanem to TEŻ jest rzadkość. :D

Ostatnio edytowany przez huviretki (2009-11-12 14:31)


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Vastberaden

  • +2
  • nowy
  • Wiadomości: 6

#7 2009-11-12 14:36

W porządku. Dalej chyba nic się nie zrobi, chyba że ktoś z userów miałby jeszcze jakieś pomysły/wtyki. Różnej maści oryginałów internet przyciąga, moze ktoś ma znajomości :]
W końcu na miano "znawcy muzyki i poszukiwacza internetowych skarbów" należy sobie zasłużyć nie tylko podając linki (oczywiście kupna :P) muzyki z "Piratów z Karaibów" czy utworów Dody. :D
A więc jednak wyzwanie. ;)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4577

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 813

#8 2009-11-12 14:38

A może ktoś po prostu ma tę płytę. ;)


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Vastberaden

  • +2
  • nowy
  • Wiadomości: 6

#9 2009-11-12 15:25

Otóż to, tylko czy ktoś będzie na tyle odważny, by się ujawnić i na tyle pomocny, by chciało mu się cosik skrobnąć.
Prestiż forum na tym ucierpi, więc weterani muzyki filmowej - do dzieła. Nie przynieście wstydu. big_smile

Uwaga! Uwaga! Muzyczka znaleziona, choć nie było łatwo, aczkolwiek nie jestem do końca pewny, czy to naprawdę utwory z tej płytki, czy też robota "fanów-amatorów", którzy ją wydobyli z filmu. Szczególnie ciekawą sprawą jest brak tytułów no i ilość kilkakrotnie przewyższająca te z listy utworów z linku podanego w drugim poście.
Oczywiście większość utworów jest zbyt krótka, by ktokolwiek chciałby je słuchać, a w wielu są te "odgłosy tła" tj. postaci występujących w filmie (warknięcia, szepty, etc.). Ale liczy się samo to, że się znalazło, same poszukiwania były fascynujące. :P
Podaję linka dla zainteresowanych, to raczej nie jest dostępne w jakikolwiek sposób w sklepach, a sama muzyka to raczej dla "kolekcjonerów" czy fanów filmu, na 40 utworów może 10% nadaje się do szerszego słuchania, reszta to "zapychacze".
http://www.megaupload.com/es/?d=GQ1U6FPD

Mam nadzieję, że ten link będzie tych z gatunków "nieszkodliwych". Wątpliwe, by tego rodzaju "twórczość" naruszałaby prawo.
Ps. oczywiście jeśli ktoś znajdzie lepszą wersję, to też może dać znać. ;)
Ps.2.
Gdyby ktoś dał się skusić, to utwory dające się posłuchać to:
12 We Are One [Polecam]
23 Kovu To The Rescue (gdyby tylko nie te głosiki w tle w pewnym momencie ;P) [Polecam]
31 Upendi
33 (???) [Polecam]
36 One Of Us
38 Love Will Find A Way [Polecam]
40 War [Polecam]
41 Finale [Polecam]

Z tym zastrzeżeniem, że utwory o numerach 12, 31, 36, 38 można znaleźć w normalnym soundtracku Króla Lwa 2 w angielskiej czy polskiej wersji językowej i z lepszą jakością.
Utwory z gatunku 23, 33, 40, 41 to właśnie te, których nie znajdzie się nigdzie indziej, a na pewno nie jest to łatwe.
Pozostałe utwory są zbyt krótkie (poniżej 2 minut) co dyskwalifikuje je dla mnie, bowiem sądzę, że muzyczka winna mieć te minimum 2 minuty, by móc się nią podelektować (aczkolwiek preferuję 3-5 minutowe i więcej).

Ostatnio edytowany przez Vastberaden (2009-11-12 15:51)

Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4577

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 813

#10 2009-11-12 15:30

Noo, gratulacje! :D


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Klaria

  • nowy
  • Wiadomości: 1

#11 2011-07-24 14:07

Witam.Cieszę sie,że zająłeś sie tą muzyką bo doprawdy ciężko ją było dostać.Sama kiedyś ściągnęłam muzykę z oryginalnej płyty KL.Jeśli chcesz ją ode mnie nabyć,nie ma sprawy.Dodaj jeszcze raz linka do tej muzyki,bo gdy wchodzę w link,to wyświetla mi,że usunięta.:(

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Creeck

  • gość

#12 2015-04-06 15:06

Gdyby ktoś miał te soundtracki .. nie oryginalne ale te w tle o które chodziło koledze powyżej to bardzo bym prosił o linka :P z góry Dziękuje

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

damian78

  • nowy
  • Miejscowość: Łódź
  • Wiadomości: 3
  • Serwis

#13 2015-06-23 13:07

Creeck :

Gdyby ktoś miał te soundtracki .. nie oryginalne ale te w tle o które chodziło koledze powyżej to bardzo bym prosił o linka :P z góry Dziękuje

Na Youtube masz cały soundtrack, jak wpiszesz angielski tytuł filmu :)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
  • Strona:
  • 1