UWAGA!
Minęło 1366 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Trochę nostalgii - czyli jakie bajki oglądałeś w dzieciństwie ?

  • Strona:
  • 1

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#1 2015-12-27 20:37

Witam

Dziś przeglądając "internety" natrafiłem na coś takiego w temacie nostalgii :

Najlepsze Stare Bajki - Piosenki & Czołówki - RTL7 & Polonia



Głównie są to bajki emitowane w latach 90tych,ale i starsi znajdą coś dla siebie . Nie zabrakło takich klasyków jak "Bolek i Lolek ","Miś Uszatek " "Krecik" czy "Przygody Rozbójnika Rumcajsa "

Jeśli macie nostalgiczną duszę jak ja,polecam sobie przypomnieć co się oglądało w dzieciństwie .

A wy jakie bajki najbardziej lubiliście ?

Czy zdarza się wam pomimo wieku ( pytanie do dorosłych ) nadal ukradkiem zerknąć na jakieś bajki ?

Pozdrawiam :cool:

"Enjoy The Silence "


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4579

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 821

#2 2015-12-27 20:48

Oglądałam jako dziecko i do dziś chętnie oglądam (chyba jak wszyscy) "Sąsiadów" (w oryginale "A je to!"). :D

A je to Tapety


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

konrad509

konrad509+1348

#3 2015-12-27 22:11

Z tych bajek typu "Bolek i Lolek", "Krecik" itp., to kiedyś coś tam oglądałem, ale teraz, gdybym miał to oglądać, to musiałbym chyba paść na głowę... Sorry, ale dla mnie to jest taki badziew, że głowa mała :rolleyes:



Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#4 2015-12-29 18:36

Huvi@ "Sąsiadów" też oglądałem . :) Ale już w latach 90tych dzięki uprzejmości TVP i nawet ich lubiłem . Teraz na youtube jest masa przeróbek tej bajki . Niestety większość opiera się raczej na "łacinie " niskich lotów i wcale nieśmiesznych żartach . :(   Aczkolwiek jest kilka wyjątków . :)

konrad@ No wiesz te bajki były robione typowo dla dzieci . Co znaczy że dorosły nie ma co w nich szukać,bo wydają mu się infantylne,choć nie wiem czy dzisiejsze dzieci zainteresowały by się takim "Krecikiem " czy "Bolkiem i Lolkiem " . Wydaje mi się że dzisiejsze bajki robione są jakoś inaczej,bardziej na poważnie . Co sprawia że nawet my jako dorośli możemy się "złapać " na tym że taką bajkę sami oglądamy . I nie mówię tu tylko o kultowym już "Shreku" "Toy Story " czy "Madagaskarze " .

A może powiesz jakie ty bajki chętnie oglądałeś w dzieciństwie i czy jeszcze jakieś oglądasz ?

Ja przyznam się że zawsze chętnie oglądałem i nadal oglądam ( choć obecnie raczej w ukryciu :D ) wszystkie seriale i filmy ze "Scooby Doo " .


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

konrad509

konrad509+1348

#5 2015-12-29 19:49

W podstawówce jak byłem, w pierwszych klasach jakoś, to lubiłem oglądać na Canal+ te filmiki z serii Looney Tunes. Później nie pamiętam czy przestałem oglądać bo mi się znudziły czy Canal+ zakończył ich emisję. Teraz mam o nich podobne zdanie jak wyżej :)
Poza tym widziałem, bo trudno to właściwie nazwać oglądaniem, kilka odcinków pierwszej serii "Sailor Moon", czy jak ktoś woli polski tytuł, "Czarodziejki z Księżyca". W piątej klasie podstawówki zacząłem oglądać "Pokemony", a jakoś pod koniec gimnazjum przestałem, ale też nie pamiętam z jakiego powodu. Kilka lat temu powróciłem do jednego i drugiego i obejrzałem w całości. "Pokemony" jako, że jeszcze cały czas powstają nowe sezony, to można powiedzieć, że nadal oglądam, ale to głównie z sentymentu. Natomiast dzięki temu klasykowi jakim jest "Sailor Moon", wciągnąłem się w oglądanie anime, które jest teraz właściwie jedynym rodzajem animacji jaki oglądam. No może za wyjątkiem My Little Pony: Friendship Is Magic :D

PS. Wybacz cobros moje słowa, ale u mnie ScoobyDoo też znajduje się pod etykietą "największy syf i badziew of all time" :)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4579

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 821

#6 2015-12-29 20:23

Właściwie mogłabym wymienić połowę listy z tej strony: http://www.nostalgia.pl/kino-i-telewizja
O niektórych bajkach już nawet zapomniałam, że były. :D
Za mojego dzieciństwa oglądało się polskie lub z "bratnich państw", więc wybór był niewielki. A dziś widzę, jak bardzo potwierdza się stara prawda, że nieważna ilość, tylko jakość. Może ich nie było tyle, co teraz, ale były naprawdę dobre. Nie bez przyczyny polscy animatorzy należeli/należą do najlepszych na świecie. :)
W każdym razie zdecydowanie najlepiej wspominam bajki polskie. Tylko Colargol mówiący żeńskim głosem mnie przerażał. :/


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

LukStacja

LukStacja+24

  • pomagacz
  • Miejscowość: Stacja
  • Wiadomości: 178

#7 2016-09-27 18:30

Witam,
były to m. in. "Muminki", "Tajemnicze złote miasta", "Denver ostatni dinozaur" i inne, które czasami sobie zapuszczam mimo 30 lat na karku HueHue  :lol:


"Hominem non odi, sed eius vitia"
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

anitalorenc

  • +2
  • użytkownik
  • Miejscowość: Szczecin
  • Wiadomości: 10
  • Serwis

#8 2016-12-16 01:20

Wilk i Zając :D moja ulubiona

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

itsjustmemichelle1

  • gość

#9 2020-06-30 19:24

Ja jestem urodzona po roku 00,więc zapewne oprócz kilku klasyków mam inne typy:
-z polskich: ,Reksio', ,Bolek i Lolek', chyba tyle
-zagraniczne: ,Tom i Jerry', ,Flinstonowie', ,Jetsonowie', ,Jaś Fasola' (animowany), ,Barney i przyjaciele', ,Charlie i Lola', ,Tosia i Tymek' oraz ,Świnka Peppa', ,Teletubisie' (co za głupia bajka!), oraz ,Mikołajek' i potem napiszę jeszcze kilka innych tytułów.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
  • Strona:
  • 1