UWAGA!
Minęło 1617 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Covery

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#321 2015-12-08 15:35

Pet Shop Boys - It's a sin
SINEW - It's a Sin


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Wrednica27

Wrednica27+1244

  • vip
  • Wiadomości: 2 685

#322 2015-12-12 22:16

The sounds of silence - Simon&Garfunkel chyba specjalnie przedstawiać nie trzeba
Ja polecam cover tej piosenki zakochałam się od pierwszego usłyszenia że tak powiem ;)
Sound of Silence - Allison

Oceń wiadomość: 2Tak 0Nie

Wrednica27

Wrednica27+1244

  • vip
  • Wiadomości: 2 685

#323 2015-12-21 14:18

Love the way you Lie -  EminemftRihanna
To jedna z dwóch piosenek Eminema którą lubię (obok Lose yourself) i jedyny song w którym głos Riri mnie nie dobija :D

A to całkiem przyjemny coverek  ;)
Love the way you lie - Colton Dixon



Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Wrednica27

Wrednica27+1244

  • vip
  • Wiadomości: 2 685

#324 2016-01-31 12:25

Ostatnio miałam okazję obejrzeć świetny choć mocno pokręcony film "Filth" po naszemu "Brud" wszystko w tym filmie właściwie zasługuje na pochwałę fabuła, aktorstwo,soundtrack odkąd usłyszałam w jednej ze scen
Mercy -The Third Degree


Oryginał : Mercy - Duffy przestał dla mnie istnieć :D

Oceń wiadomość: 2Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#325 2016-01-31 19:58

Ostatnio jakoś nie trafiło mi się muzycznie nic co by mnie pochłonęło do reszty, a szczerze za tym tęsknię.
Cover, który tutaj podam, czy też oryginał też tego nie zmieniły, ale pozytywne wibracje z tego utworu dobrze na mnie wpływają
Johnny Clegg - Great Heart


Johnny Clegg & Friends - Spirit of the Great Heart


Coaches the Voice SA - Spirit of the Great Heart
http://thevoicesa.dstv.com/videos/989574/coaches-historic-performance

Ostatnio edytowany przez margarita (2016-01-31 19:58)


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#326 2016-02-07 13:30

Już dawno z własnej, nieprzymuszonej woli nie słuchałam niczego Britney, więc przy pierszych dźwiękach bolało, ale byłam ciekawa co to za piosenka, dzięki której Garrett Borns dostał się do branży.
Britney Spears - Criminal


Garrett Borns - Criminal
http://www.videobash.com/video_show/criminal-by-garrett-borns-250259
Do oryginału dobrowolnie nie wrócę.


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#327 2016-09-16 21:05

oryginał znany większości, coverów co nie miara
Beyonce - Halo
w związku z tym, że LP jest teraz na topie to dodaję
LP - Halo



przy okazji wpadłam na
LP - We Are Young
LP & The Bardot Band - Uninvite
LP - Something (The Beatles Ukulele Cover)

Ostatnio edytowany przez margarita (2016-09-16 21:16)


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#328 2016-09-19 19:57

Wyczytałam, że oryginał to
Claude François - Comme d'habitude


Paul Anka stworzył wersję angielską
Paul Anka  My way


Sinatra jest tym, z którym większość kojarzy ten utwór
Frank Sinatra - My way


cover popełnili także
Elvis Presley - My way
Celine Dion - My way
Robbie Williams - My Way
oraz
Michał Bajor - Moja droga


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282

#329 2016-11-23 21:24

ACDC :)
Thunderstruck




Ostatnio edytowany przez karo69 (2016-11-23 21:26)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#330 2016-12-02 20:56

Dido - Here with me


Phedora - Here with me


Sarah Brightman - Here with me


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#331 2016-12-10 23:14

George Michael - Careless Whisper


Seether - Careless Whisper


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#332 2017-01-07 13:12

Rednex- Wish you were here


Blackmore's Night - Wish You Were Here


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#333 2017-01-24 01:39

margarita :

Choć wiadomo, że większość coverów jest gorsza niż pierwotne wersje piosenek, to czasami warto przyjrzeć się nowym wersjom znanych nam przebojów. Wiadomo rzadko przebiją oryginał ....

Wcale nie tak rzadko "przebijają" oryginał. Wielu zdziwiłoby się ile znanych sławnych światowych przebojów to covery.
Utarło się że kower to powtórka czegoś znanego, tymczasem zmienione wykonanie czegoś zupełnie nieznanego to też cover.

Dodatkowo wartałoby w tym wątku umieszczać oporócz coverów również i oryginały, z wyraźnym wyszczególnieniem, coby czytelnik/słuchacz mógł porównać miał jasność.

Czasami umieszczenie oryginału natrafia na trudność. Oryginał jest tak okropny że znany wykonawca dba bardzo żeby się nigdzie nie pojawiał.

Przykładem może być piosnka The beatles - She said, she said której zdobycie graniczy z cudem a umiesczenie jej nawet ze zmienionym obrazem, pod innym tytułem a nawet ze zmodyfikowanym dźwiękiem ( przyśpieszenie ) jeast natychmiastowo usuwane z serwisów kontrolowanego obiegu.

Dlatego oryginał byłem zmuszony umieścić w obszarze braku wolności i demokracji

The beatles ( Revolver 1966 ) She said she said
https://rutube.ru/video/2f68010cf9c9dcff2aaedc47f6a7d4c9/

Edit--------

Nawet ruskie poległy

http://s61.radikal.ru/i174/1701/8f/130a5520101e.jpg

no to spróbujemy tak http://[treści naruszające prawa autorskie]/Kowa1/Muzyka/The+beatles+%28+Revolver+1966+%29+She+said+she+said,5731586009.mp3%28audio%29

End---------

a cover w obszarze demokratycznej wolności

Beatles cover --She Said-- by Lone Star



I kolejny przykład z żukami w tle


The Marvelettes - Please Mr. Postman (1961)



The Beatles - Please Mr. Postman ("Pop Go The Beatles" July 30, 1963)



Please Mr Postman- The Carpenters (1975)



Wrednica27 :

The sounds of silence - Simon&Garfunkel chyba specjalnie przedstawiać nie trzeba
Ja polecam cover tej piosenki zakochałam się od pierwszego usłyszenia że tak powiem ;)

Coż miłość bywa ślepa. Dla mnie wykonanie niedopuszczalne z dwóch podstawowy i dobrze mi znanych, z innych przypadków powodów.

1) Piosenka która od początku do samego końca się zaczyna, człowiek czeka na rozwinięcie .. i .... ii .... iii ... i się skończyła. Nie nadarmo Schody do nieba Led Zeppelin są utworem wszchczasów - wtęp, kulminacja, zakończenie.

2) Dmuchawa słyszalna na równi z organami. Inaczej - jak w akordeonie jednakowo głośno słychać dźwięk i świst powietrza to to jest zły akordeon.

Ostatnio edytowany przez Kowa1 (2017-01-24 19:37)


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#334 2017-01-27 20:45

Nie można modyfikować tytułow postów tak żebty były odmienne od tytułu tematu.
Wię innego wyścia niema niż informacje o odmienności postu umieścić w jego treści.

Covery z innej perspektywy

Od dłuższego czasu prześladowała mnie piosenka z odświstem melodi i ryfu gitarowego oraz pamięcą o czterech "no" z których jedno z pewnością brzmiało: "no sleep", oraz inne dwa "no" błąkające się po pamięci: "no light, no sound" które odrzucałem że względu na niedorzeczność tekstu .. i błąd. Ostatecznie znalezione

The Hollies "The Air That I Breathe"



I to, ta nie przewidywalność, sprowokoweało mnie do ... inna perspektywa polega na propozycjach coverów do znanych utworów - tego linkowanego powyżej a także tych poniżej ...

Bee Gees - How Deep Is Your Love (1977)



a także na znajdowaniu, istnienu, przewrotnych coverów, można powiedzieć pastiszów, jak niektóre dobrze pamiętane których nie umiem znaleźć ( casusu Beatles - She said, she said ), np: z teledyskiem w którym podmiotem są zadłużeni w sobie panowie w klubie geyowskim co tytułowi, "How deep ....", nadaje nowe, "głebsze" znaczenie.

Dodatkowo przypominam że, inna perspektywa, może polegać na akceptowaniu pastiszy/ów jako covery.

Sławny i uznany Yankovic:

Madonna - "Weird Al" Yankovic - Like A Surgeon ( najlepszy fragment - sercowy poślizg )



Jackson - "Weird Al" Yankovic - Eat It ( najlepszy dla mnie fragmenty - gitarowe solo destroing gitarmen + "have some yogurt" )



macie inne propozycje?


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4579

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 822

#335 2017-01-27 21:13

Simply Red nagrali cover "The Air That I Breathe" - dość bliski oryginału, żadnych udziwnień, na szczęście.  Wrzucam, bo bardzo lubię głos Micka Hucknalla.

Simply Red -The Air That I Breathe


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#336 2017-04-16 11:10

Divinyls - I Touch Myself
Divinyls - I Touch Myself


i cover by Borns
Borns - I touch myself


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

margarita

margarita+130

  • wymiatacz
  • Wiadomości: 325

#337 2019-10-24 22:17

Edmund Fetting - Nim wstanie dzień
Bass Astral x Igo feat. Stokłosa Collective Orchestra - Nim wstanie dzień


My taste in music ranges from "you need to listen to this" to "I know, please don't judge me".
*********************************
The Parlotones, Prime Circle, Arno Carstens, Moving House, Kongos, Tailor, Zebra & Giraffe, Matthew Mole, LCNV... !!South African music!!
TUNE, Call the Sun...
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie