UWAGA!
Minęło 2620 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Prośba o pomoc w rozpoznaniu utworów.

  • Strona:
  • 1

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#1 2010-10-21 08:50

Trafiłem na to forum tematyczne, jak na większość dobrych fur, forumów, forów ( HGW ), przez przypadek. Jest jeszcze parę nie wygryzionych przez miszmaszowate, tłitry lub face-zbuki. Dzięka losowi ( bogu - w wersji dla wierzących ).
Jako stary wyżeracz internetowy nie ulegam pierwszochwilowym zauroczeniom, poczytałem i muszę powiedzieć że jestem pełen uznania dla Vip-a ( i tu kolejny plus tego forum - tytuł Vip-a dla rzeczywistego Vip-a a nie "napukanego" ilością beztreściowych postów ) o niku huviretki.

Jestem więc pełen nadzieji na uzyskanie poszukiwanych informacji lub jakiś wskazówek co do ewentualnych dalszych kroków.

Szukam podstawowych informacji ( tytuł, wykonawca ) dla poniższych utworów:

http://kowa1.wrzuta.pl/audio/6nESv8ofhkL/ona_i_on

http://kowa1.wrzuta.pl/audio/6S3xZGPSCD9/panienka_spiewa

http://kowa1.wrzuta.pl/audio/6iQXB5rK3DR/prawdopodobie_spyrogyra

http://kowa1.wrzuta.pl/audio/8TWyiUj9Ng7/wykonanie_utworu_paganiniego

http://kowa1.wrzuta.pl/audio/69EQH7YvY67/give_me_this_day

Podane nazwy i opisy nie mają nic wspólnego z oryginalnymi tytułami i wykonawcami i są jedynie moimi wydumanymi roboczymi określeniami.


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

konrad509

konrad509+1348

#2 2010-10-21 16:32

3. Spyro Gyra - Kindred Spirit
5. Danse Society - The Seduction

Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4579

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 821

#3 2010-10-23 10:50

Ooo, dzięki. :) Ale tu chyba zawiodę na całej linii, bo nie kojarzę niczego z tej listy poza głosem wokalistki z pierwszego nagrania. Słyszałam ją na pewno w czymś innym i ciągle się zastanawiam w czym. :D Na 100% lata '80.
Przy okazji, sama prawda w Twojej stopce nt. muzyki z lat '70. ;)


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#4 2010-10-23 10:54

Wielkie dzięki dla Konrada 509-tego. Od razu sprawdziłem na allmusic - strzał w 10.
Szczególnie celny i cenny że, jak się okazało, Danse Society wydało tylko jeden album i w związku z tym jest to wiedza unikatowa ( podobnie jak w przypadku U.K ).
Podziękował bym po stokroć ale - czytajcie mój post w dziale "Forum".

Pozostają jednak trzy utwory.
Paganiniego ostatecznie ciężką pracą odsłuchania wszelkich dostępnych w "słuchalni" ( analogia do czytelni ) AM czy Raczyńskich zidentyfikuje.
Podobna nadzieja jest w przypadku wokalistki angielskiej na którą pewnie trafie ( chociaż po wielu dziesiątkach prób jednak to nie nastąpiło ) w jakimś zbiorze top list rok .... : Billboard, Rolling Stone, RTL Luxembourg czy "Best UK singles" bo wygląda mi to na jednorazowy rozbłysk geniuszu jak w przypadku pojedynczych klasyków Helen Reddy ( Angel face ) czy Lindy Ronstadt ( You're No Good ) tudzież Lone Star ( She Said TU ) chyba warto przyłożyć ucho.

Ale bardzo bardzo proszę o jakieś sugestie, ślady, tropy w przypadku "Ona i On"????
Ja wiem że to czasy okrutnego komunizmu które dzisiaj mają brzydzić ale byli wtedy też artyści których twórczość zasługuje na uwagę ( i pamięć - np. Maria Jerzowska zanim nie zdziecinniała i nie stała się Majką ) ze względu na skomplikowaną linie melodyczną, rytmikę i  obszar tekstowy który niebanalnie, odmiennie z dystansem i humorem potrafił opisywać banalne  stany emocjonalne ( banalne bo powszednie, jako że w pewnym okresie życia ten stan jest permanentnie powszedni ).

Próbowałem dotrzeć z tym do polskich tuzów wiedzy muzycznej których wiedza powinna "haczyć" ten okres: Kaczkowski, Man, Niedźwiedzki, Gaszyński, ...... nie udało się. Jeśli ktoś ma wiedzę jak do nich dotrzeć to nie oczekuje na udostępnienie tej wiedzy a jedynie proszę o skorzystanie z tej wiedzy i skierowanie, przekazanie do nich takiego pytania.
I na koniec
nie jestem w posiadaniu żadnego fragmentu muzycznego ale szukam starej piosenki w której wokalista na jednym oddechu recytuje nazwy grup i wokalistów poczem następuje fraza śpiewana ( w przybliżeniu ) "rock, it is rock" - utwór anglojęzyczny lata 70, lub może nawet 60.

Jakieś skojarzenia, sugestie ... .

--------------Edit
PS
huviretki
Jak już wspomniałeś o stopce to mocno uwiera mnie twoja stopka.
Są ludzie którym nie jest dane przeskoczyć pewnego progu ( maja babka Niemka do 12-tego roku życia nie znająca języka polskiego była, a gdyby jeszcze żyła z pewnością była by, po 100-kroć lepsza w polskiej ortografii ode mnie.
Ja naprawdę się staram i, mimo tysięcy przeczytanych od podstawówki książek - które przez opatrzenie miały poprawić tę moją nieumiejętność, gdyby nie wsparcie ze strony technik informatycznych ( co mimo to zabiera mi ogromną ilość czasu ) za ortografię moich postów huviretki pewnie powiesił by mnie za j... i jeszcze, dla zaostrzenia kary, huśtał.
Upraszam o większą empatię i wyrozumiałość w tym obszarze.

Ostatnio edytowany przez Kowa1 (2010-10-23 11:21)


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#5 2010-10-23 12:18

o ortografię to się nie martw ja polak i  w Polsce całe życie mieszkam a czasem taką gafę strzelę że aż głowa boli:D:D


a tak gwoli ścisłości huviretki jest kobietą nie facetem;);)


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4579

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 821

#6 2010-10-23 14:55

Widać nie kliknąłeś w linka w mojej stopce (zakładka "Co to za akcja?"). E-analfabetyzm to niekoniecznie kulawa ortografia.
I tyle w tym offtopie.

Ostatnio edytowany przez huviretki (2010-10-23 14:58)


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Bloodwayne

Bloodwayne+81

  • wymiatacz
  • Miejscowość: Somewhere
  • Wiadomości: 713
  • Vizyer

#7 2010-10-23 15:16

Kowa chce ci się takie pierdoły pisać w sobotę ? :)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#8 2010-10-27 11:26

Bloodwayne :

Kowa chce ci się takie pierdoły pisać w sobotę ? :)

Rozumiem że jak bym napisał w dzień powszedni lub święto znalazł bym u Ciebie pełne uznanie.

Bloodwayne chce ci się takie pierdoły, większe od moich bo bardziej oderwane od tematu, pisać w sobotę ?

No OK porzućmy upierdliwości - gdyby ktoś miał jakieś uwagi w temacie poszukiwanej przeze mnie muzyki będę wdzięczny.

Ze swojej strony dorzucę pewną ciekawostkę http://www.wildbits.com/tunatic/ do moich poszukiwań nic nie wniosło ale może dla kogoś będzie przydatne.


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#9 2017-01-15 22:13

huviretki :

Sorry, ale duble lądują w koszu.
Pytałeś o ten utwór tam: http://muzykazreklam.pl/16380-prośba-o-pomoc-w-rozpoznaniu-utworów
tylko podany był link do wrzuty.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by odświeżyć tamten wątek.

P.S. Na wrzucie daje się odsłuchać.

Dziękuje za informacje o wrzucie, po aktualizacji przeglądarki - rzeczywiście.
Nie dziękuję za brak informacji na PM o wyrzuceniu do kosza - com się naszukał ! Skoro tyle ( cytat ) napisałaś dwa słowa na PM nie byłyby nadmiernym wysiłkiem.
Na przeszkodzie stał brak wiedzy/pamięci gdzie, jak, kiedy to już umieszczałem = brak świadomości "dubla".

Zgodnie z poradą odświerzam chociaż na innych forach "odświerzanie" nazywane jest "podbijaniem" i bardziej tępione niż "duble" po sześciu latach.
Swoją drogą gratuluje pamięci

"zazdroszę, zazdroszczę oj więcej niż, niż troszkę"


a skoro ma być ten wątek to również


i



ktokolwiek wie cokolwiek na temat powyżej linkowanych utworów muzycznych będę wdzięczny za informacje.

PS
Na zgode bajka

Ostatnio edytowany przez Kowa1 (2017-01-15 22:19)


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

konrad509

konrad509+1348

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#11 2017-01-15 23:40

konrad509 :

Utwór z trzeciego filmiku to Niccolo Paganini - Moto Perpetuo, Op.11

Dzięki za tytuł.
Te wyniki wyszukiwaniua na YT to specjalnie do tego wątku?
Tym bardziej dziękuje, chociaż wyniki makabryczne - co to urwał nać jest?!

No właśnie dlatego nadal szukam wykonawcy dokładnie tego co linkowałem.


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

konrad509

konrad509+1348

#12 2017-01-16 08:39

Wykonawcami są chyba Perényi Miklós i Zoltán Kocsis

Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#13 2017-01-17 23:22

Dziękuję za zaangażowanie ale skąd ta diagnoza - gdzie można tego wykonania posłuchać ?

Ja też nie zasypiałem/zasypywałem gruszek w popiele ( do dziś tak dokładnie nie wiem czy w tym przysłowiu chodzi o to że te gruszki się zasypuje, czy też że one zasypiają, w popiele ) i na 99% jestem pewien że to jest wykonanie wiolonczelowe ( wolniejsze tempo, nikt nie goni peletonu, pozwalające na wygranie intonacji i akcentów = dłuższy czas wykonania, ciekawe jakie tempo jest w oryginalnym zapisie Paganiniego? ) - chociaż japońce i na tym instrumencie potrafią z muzyki zrobić wielką pardubicką nie pozwalając wybrzmieć dżwiękom tak jak clipy MTV nie pozwalają zaistnieć obrazom.



Nie umiem odniść się do kondradowego "trafienia" ( bo nie wiem gdzie je odsłuchać ) chociaż po nazwisku jednego z wykonawców, wiolonczelisty, sądzę że dopszliśmy do identycznych konkluzji



gdyby kondrad i inni, "z uchem", zechcieli posłuchać, porównać i zawyrokować ... popdziękowania.


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

konrad509

konrad509+1348

#14 2017-01-18 09:42

"Skąd ta diagnoza?" - tak rzeczą mi moje źródła :) I jak na moje "ucho", się nie mylą.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#15 2017-01-18 18:32

konrad509 :

"Skąd ta diagnoza?" - tak rzeczą mi moje źródła :) I jak na moje "ucho", się nie mylą.

Konrad proszę nie parafrazuj Nietzschego tylko wprost. Co Twoje ucho słyszało co dało Ci pewność że źródła się nie mylą. Nie chcesz oficjalnie proszę na PM - full secrecy assured.

W moim mieście są conajmniej dwie biblioteki ze zbiorami audio ( jak dzisiaj wygląda dostępność ? ) ale w "czytelni" zapewne jest dostęp ( dawniej można było na stanowiskach z grmofonami  posłuchać ) no chyba że i w tym obszarze "komuno wróć"?

Bardzo proszę o mniej enigmatyczną odpowiedź ( tytuł nr katalogowy i rodzaj płyty ) no i oczywiśćie werdykt na temat linkownego przeze mnie wykonania.

Oczywiście nadal aktualne poszukiwanie pozostałych, szczęśliwie już tylko dwóch, utworów



i

Ostatnio edytowany przez Kowa1 (2017-01-24 02:37)


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

majkel

  • gość

#16 2017-01-18 19:29

hej,
ta piosenka "ona i on" chyba leciała kiedyś w napisach końcowych w jakiejś polskiej bajce/filmie dla dzieci dawno temu na tvp1, niestety nie pamiętam jej, to było jak miałem z 7-8 lat, może te info ułatwi wam szukanie.

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#17 2017-01-22 12:28

Mam głębokie przeświadczenie graniczące z pewnością że piosenka


to wykonanie Lynsey de Paul ( pianino/fortepian tembr głosu ... ) ale nie umiem znaleźć tej piosenki.
Niestwety dostęp do utworów dyskografii tej wykonawczyni strasznie ograniczony.

Przeorałem już wszystko co dostępne w ogólnie dostępnym internecie i na platformie P2P wymiany muzyki:

all night
blind leading the blind
brandy
Central Park Arrest
crossword puzzle
dancing on a saturday night
doctor doctor
fur immer.mp3
getting a drag
house of cards
hug and squeeze
if i don't get with you the next one will
if only
ivory tower
just visiting
let's boogie
love bomb
lying again
mama do
moonrise
my man and me
no honestly
nothing really lasts forever
nursery rhyme
ooh i do
rainbow
rhythm and blue jean baby
rock bottom
rockadile
sleeping blue nights
so good to you
storm in a teacup
sugar me
taking it on
taste me
the way it goes
water
when i'm alone with you
won't somebody dance with me

żadna z tych.


Jeśli ktoś ma dostęp do dyskografi = pełnego zbioru wszelkich wykonań proszę o info, kontakt - jeśli sytuacja ze względów formalnych tego wymaga to o prywatną wiadomość na moją skrzynkę na forum.

Szukałęm też po tekście: "Playing at the piano on my own, someone call me on the telephone, do this, do that, do the other, won't take you long, won't be much bother" z zerowym skutkiem.
Niestety nie umiem przetłumaczyć, wysłuchać fragmentu który może być kluczowy: "leave me alone I ???? my music" słysze mental ale takiego słowa w angielskim nie znajduje.
Duch jakiś cholera czy co?


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#18 2017-01-24 02:38

Jak to mówią "kazał pan musiał sam" i nic dziwnego bo unikat ale ostatecznie się udało

Lynsey de Paul - Rhythm and blue jean baby (single b side, 1975) - Into my music



niestety nadal pozostaje jeszcze




wszelkie sugestie mile widziane


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
  • Strona:
  • 1