UWAGA!
Minęło 3548 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Szukam piosenki podobnej do New Order - True Faith

  • Strona:
  • 1

Józeek

  • +5
  • użytkownik
  • Wiadomości: 21

#1 2014-08-08 13:09

Ostatnio przeglądając bezkresne czeluści internetu natknąłem się na piosenkę New Order - True Faith



Ale moje pytanie dotyczy innej piosenki, która wydaje mi się miała podobną linie melodyczna, chociaż nie mam pewności czy była wprost inspirowana tą piosenką, bądź na odwrót. Tamta piosenka też pochodzi z lat'80 tych, także męski wokal, chociaż to mógł być jakiś zespół. Na pewno była grana w radiu, może obecnie rzadko/prawie w cale zwłaszcza w stacjach ogólnych, ale kilka, kilkanaście lat temu była grana a w stacjach typu złote przeboje chyba często.
Nawet ostatnio oglądając kabarety jakieś, Andrus z Poniedzielskim śpiewali jej przeróbkę z polskim tekstem, niestety nie znalazłem tego, wiec linka nie podam.


My debile, my psychole w plecaku mamy dwa jabole, cztery litry, naleweczkę i browarów też troszeczkę.


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Mike

Mike+3533

  • morderator
  • Wiadomości: 10 731

#2 2014-08-08 13:45

Józeek :

miała podobną linie melodyczna

A z ciekawości...Podobną linię melodyczną do partii śpiewanej, czy granej?

Z tematami typu "podobne do", bywa różnie, ale sobie strzelę...Bliżej lub dalej:
Depeche Mode - "People Are People"
Depeche Mode - "Master And Servant"
Queen - "Radio Ga Ga" (sam początek)


"This is a snakeskin jacket. 
And for me, it's a symbol of my individuality and my belief in personal freedom"

____________________________________________________________________
Zapraszam do Mike'a Reklam Kilka
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Józeek

  • +5
  • użytkownik
  • Wiadomości: 21

#3 2014-08-08 17:42

Dzięki za odpowiedź, ale nie trafiłeś. Najbardziej to chyba fragment od ok 0:59 przypomina mi refren tej piosenki której szuka. Przede wszystkim pod względem melodii. Barwa głosu wokalisty też w miarę podobna, tylko że tam w refrenie pojawia się takie "uułooouuuu na końcu śpiewanie wyższym tonem.


My debile, my psychole w plecaku mamy dwa jabole, cztery litry, naleweczkę i browarów też troszeczkę.


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Najlepsza odpowiedź:

Agr

Agr+109

  • vip
  • Wiadomości: 303

#4 2014-08-08 19:53

No to i ja spróbuję :)

Gazebo - I Like Chopin

Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

Józeek

  • +5
  • użytkownik
  • Wiadomości: 21

#5 2014-08-09 15:08

Agr :

No to i ja spróbuję :)

Gazebo - I Like Chopin

Trafiłeś jak w mordę strzelił, dzięki to jest to, chociaż sam wykonawca mi nic nie mówi, ale to jest to na 99%, ewentualnie jakiś cover, ale to jest ten utwór. Przyznacie cie są pewne podobieństwa do new order - true faith? Czy może ja mam coś ze słuchem?


My debile, my psychole w plecaku mamy dwa jabole, cztery litry, naleweczkę i browarów też troszeczkę.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
  • Strona:
  • 1