UWAGA!
Minęło 2266 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Wersja utworu: Wishborn Ash - Persephone

  • Strona:
  • 1

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#1 2018-04-08 15:11

Specjalnie do wielbicielki, a nawet dyktatorki, piątku w każdy wcześniejszy dzień tygodnia, bo że późniejszy nie podejrzewam.

Chdzisz po różnych stronach, dla mnie enigmatycznych ( np. z muzyką podkładową do filmów itp ), co miałem okazje odnotować przy okazji moich, i innych osób, zapytań o muzykę - przykładów nie dam, bo uleciały, ale na rządnie poszperam i przybliżę.
Otatnio stwierdzam  że coraz mniejszą przyjemność doświadczasm słuchając muzyki z powodu upływu czasu i w związku z nim zmniejszania się możłiwości moich i mojego sprzętu.

Mam utwory z tak rozbudowaną frazą i aranżacją ( patrz stopka ) że można ich słuchać na okrągło cały czas odkrywając nowe aspekty i ukryte w nich frazy rozkoszując się nimi w nieskończoność  ... pod warunkiem że się to wszystko słyszy.

Ostatnio z zawodem skonstatowałem że coraz trudniej mi wysłuchać=usłyszeć, i czerpać z tego przyjemność, praktycznie jakby drugą linie melodyczną tworzoną gitarą basową w utworze Wishborn Ash - Persephone.

Nie jest gdzieś osiągalny ten utwór w wersji wiwisekcyjnej tj. rozbitej na ścieżki poszczególnych instrumentalizacji?

To że istnieje taka wersja nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, istniały już wtedy magnetofony 18sto-ścieżkowe i tak istotnej wariacj instrumentalnej zapewne była poświęcona jedna ścieżka .. tylko jak ją zdobyć a najlepiej wszystkie oddzienie z miksem nie będzie problemu.

Przepraszam za tego rodzaju trudny, jak to mówią amerykanie sophisticated, problem ale takie wyrafinowane zwłaszacza że w ostatnim czasie mam potrzeby.


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
  • Strona:
  • 1