UWAGA!
Minęło 2218 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Wspomnień czar - lata 80 w polskiej i światowej muzyce

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#261 2014-01-11 12:04

huviretki :

Podobno Midge Ure wystąpił na sylwestrowym koncercie którejś z naszych telewizji. Ciekawe, czy nadal jest w formie. :)

A ja wcale nie jestem ciekaw co uzasadniam:
szokiem estetycznym po koncertach różnych gwiazd ( np. McCartney, Elton John, Cugowski ) pokrzykujących, miast śpiewać, aby tylko jakoś poradzić sobie z własnymi przebojami
i cytatem muzycznym

Wojciech Młynarski - Przedostatni walc


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4581

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 832

#262 2014-01-11 12:43

A ja sobie pozostanę ciekawa, bo niektóre gwiazdy sprzed trzech dekad poczynają sobie nadal całkiem nieźle.
Młynarski też z lat '80, mam nadzieję? Bo nie chcemy tu robić cobrosowi offtopu. :)


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#263 2014-01-11 13:01

A ja sobie pozostanę ciekawa, bo niektóre gwiazdy sprzed trzech dekad poczynają sobie nadal całkiem nieźle.

Oceń sama :)






Kowa1@

szokiem estetycznym po koncertach różnych gwiazd ( np. McCartney, Elton John, Cugowski ) pokrzykujących, miast śpiewać,

Sorry ale nie zgodzę się z tym twierdzeniem w przypadku wyżej wymienionych artystów .  ;)

Ostatnio edytowany przez cobros17 (2014-01-11 13:01)


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:


Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

huviretki

huviretki+4581

  • morderator
  • Miejscowość: Suomi
  • Wiadomości: 30 832

#264 2014-01-11 13:19

Oj, trochę cienko wypadł "Hymn"... :/
To nie jest utwór stworzony do wykonywania na koncertach - moim zdaniem. :)
Za to "Fade to Grey" brzmi jak dla mnie bardzo świeżo, bo wcześniej znałam tylko wykonanie Visage'a:


Popieram to i to.
Tego nie czytać, broń Boże!
___________________________________________________________________________
Badasses come in small packages.
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#265 2014-01-11 14:00

Wiesz trzeba też zdać sobie sprawę że utwór wykonywany na koncercie ( szczególnie otwartym ) zawsze zabrzmi inaczej niż ten nagrany w studiu ( i to wcale nie oznacza że artysta śpiewa np z playbacku )


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#266 2014-01-13 21:22

Udane koncerty dinozaurów zazwyczaj są z playbacku  nawet dysponujący znakomitym trójoktawowym głosem Gino Vanielli jeszcze w 2003 roku wydał ciekawą chociaż już nie rockową płytę ( Canto - śpiewana po włosku i ciążąca w kierunku muzyki poważnej ) utworów łagodniejszych śpiewanych wraz orkiestrą symfoniczną na koncertach poprawnie. Ale już w 2013 jego koncert w Mexico to ordynarny playback na którym jego głos brzmi młodziej niż na tym z 2003 - no cudów niema. Jedyny któremu głos się nie zmieniał mimo wieku był Pavarotti ale on miał specjalny reżim.

Co do Młynarskiego to to był muzyczny cytat, bardziej zastępujący tekst niż prezentujący muzykę: "Trzeba cenę swoją znać trzeba wiedzieć kiedy wstać i wyjść". Teraz, znów ze względów sytuacyjnych w zastępstwie tekstu tj. z przyczyn tekstowych dodam dwie piosenki młynarskiego:

Ballada o dwóch koniach



I uspokoję obydwie cytowane przeze mnie piosenki mieszczą się w latach 80tych

Chociaż pewnie bardziej by pasowała jedna z lat 70tych = Ballada o malinach - polecam pointy z obydwóch piosenek.

No i tak w przyjaznej atmosferze wracamy do 1983 na którym ostatnio skończyłem ale go mijamy bo napatoczyły się inne kawałki więc porzucamy chronologie

Gino Vanelli - Nightwalker



pokrewny w pewnych frazach z jesteś lekiem na całe zło.

LIVING INSIDE MYSELF - GINO VANNELLI



Culture Club - Karma Chameleon



Culture Club - The War Song



Z rewelacyjnym Boy Georgem niestety facetem z mózgiem kobiety który rewelacyjne funkcjonował jako kobieta ( zresztą wyglądał jak rewelacyjna laska ) ale po ujawnieniu a dokładniej po zmuszeniu go do ujawnienia i funkcjonowania jako mężczyzna dupnął na całości i kumpletna tragydio. No może lepiej pomyśleć ze dwa razy nim wydawać sądy co wszystkim czytelnikom polecam.

PS
cobros17on są utwory grane na koncertach których nagrania koncertowe są o wiele lepsze od studyjnych. Studyjne to w porównaniu z nimi kaszana. Nie dam linków bo znów byłbym niepoprawny politycznie, dla bezpieczeństwa nie dam Twórców ale tytuły : July Morning, Pictures at an Exhibition, Hotter Than Hell & Firehouse, jakoo wyjątek, od zasady same tytuły, dam J. Cockera na koncercie w RPA - facet widział nie dalej jak na pół metra ale był na/w takim amoku twórczym że lepszej muzyki w jego wydaniu nie słyszałem.
Ale to były koncerty ze wsparciem w czasach sex drugs and rock n' roll i to se ne wrati panowie Havrankowie

Ostatnio edytowany przez Kowa1 (2014-01-13 21:56)


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#267 2014-01-13 22:32

cobros17on są utwory grane na koncertach których nagrania koncertowe są o wiele lepsze od studyjnych. Studyjne to w porównaniu z nimi kaszana. Nie dam linków bo znów byłbym niepoprawny politycznie, dla bezpieczeństwa nie dam Twórców ale tytuły : July Morning, Pictures at an Exhibition, Hotter Than Hell & Firehouse, jakoo wyjątek, od zasady same tytuły, dam J. Cockera na koncercie w RPA - facet widział nie dalej jak na pół metra ale był na/w takim amoku twórczym że lepszej muzyki w jego wydaniu nie słyszałem.
Ale to były koncerty ze wsparciem w czasach sex drugs and rock n' roll i to se ne wrati panowie Havrankowie

Ja słyszałem że w dzisiejszych czasach playbacki czy pół-playbacki są wymagane przez organizatorów koncertów czy przy występach w telewizji . Żeby wszystko brzmiało idealnie . A na żywo tak się po prostu nie da ( może inaczej jest to bardzo trudne ) i tu nawet nie chodzi czy ktoś ma głos czy nie . To zależy od różnych czynników odsłuchu , ogólnego samopoczucia i dyspozycji artysty danego dnia czy warunków atmosferycznych ( nie da się zaśpiewać czysto przy -10 i wietrze wiejącym w twarz )

Dlatego wielu artystów śpiewa z playbacku a tym co śpiewają "na żywo" nie możemy mieć za złe że im czasem nie wyjdzie :)

Oczywiście nie mówię o takich co to potrafią tylko ruszać ustami i ładnie wyglądać bo takim nawet playback nie pomoże .


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282

#269 2014-02-02 10:23

Suzy Q - Can't Live
http://thetytus13.wrzuta.pl/audio/9XEOpf8r3kk/suzy_q_-_can_39_t_live_without_your_love
DANNY KEITH - KEEP ON MUSIC


DAVID LYME - BYE BYE MI AMOR


                            :)
                            :)
                            :)

Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#271 2014-02-18 12:34

ROXY MUSIC - JEALOUS GUY ( dwa tygodnie na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej brytwannie w marcu 1981 )



chociaż tak naprawdę to przebój z lat 70tych

John Lennon - Jealous Guy ( Original Video 1971 )




SOFT CELL - TAINTED LOVE ( ( dwa tygodnie na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej brytwannie we wrześniu 1981 )



chociaż tak naprawdę to przebój z lat 60tych

GLORIA JONES - TAINTED LOVE (1964)

Ostatnio edytowany przez Kowa1 (2014-02-18 12:49)


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 1Tak 0Nie

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#272 2014-02-18 19:36

Urszula - Za Twoje Zdrowie, mala



Klincz & Urszula - Pod latarnią



Pozdrawiam :cool:


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#273 2014-02-19 06:43

Maria Jeżowska - Nutka w nutkę [Wersja z winylowej płyty 1981]



Maria Jeżowska - Reggae o pierwszych wynalazcach [Wersja z winylowej płyty 1981]



Urszula - Luz-blues, w niebie same dziury (1983)



Urszula - Totalna hipnoza (1984)



Lombard - Gołębi puch (1985)



LOMBARD Słowa Chore Od Słów (1983)



Zapomniał bym o Grześku

Lombard - Nasz Ostatni Taniec



Lombard - Diamentowa Kula

Ostatnio edytowany przez Kowa1 (2014-02-19 07:00)


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282

#275 2014-03-09 14:55

mam nadzieję, że się spodoba :)
Candy love LILI & SUSSIE


VENTURA - Another time


JOY PETERS - Who took my girl


NOVE - Ride my bike


                        :)
                        ;)

Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

karo69

karo69+978

  • vip
  • Miejscowość: pomorze
  • Wiadomości: 3 282
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie
Następna strona ►►