UWAGA!
Minęło 1945 dni od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Może być już ciut przeterminowany ;)

♫ Muzyka lat 70

cobros17

cobros17+256

  • vip
  • Wiadomości: 1 475

#21 2016-01-18 19:54

Dziś piosenka hmm "cmentarna " :)

Mariusz Gabrych - Córka grabarza
1973r



Kurcze dziwne że taka makabreska wyszła do obiegu w 1973 r Z jednej strony tytuł i tekst sugerowałby mroczną piosenkę,ale mi się to normalnie słucha jak zwykłą balladę . I tak się zastanawiam . Czy ze mną jest wszystko dobrze ? :)

Ale chyba tak bo z tego co czytam piosenka miała sporą popularność w połowie lat 70tych . Była nawet wykorzystana w ścieżce  dźwiękowej filmu " Czy jest tu panna na wydaniu ? " z roku 1976


Kolejny utwór który mnie zaskakuje i zadziwia . :)

Już sobie wyobrażam minę rodzica w latach 70tych gdy wchodząc do pokoju syna czy córki  usłyszał rozbrzmiewającą "Córkę Grabarza " :D

Pozdrawiam :cool :

Ostatnio edytowany przez cobros17 (2016-01-18 19:55)


http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. :)


One Riot One Ranger " Jeden Bunt , Jeden Strażnik ":cool: :cool:


Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie

Kowa1

Kowa1+5

  • pomagacz
  • Wiadomości: 127
  • Kowa1

#22 2018-11-30 06:27

Praktyka czyni mistrza a tej widocznie zbyt mało i niedorozumiewałem

The Carpenters' Story: Only Yesterday



więc szukałem pomocy w postaci subtitlów lub lektora i przy okazji trafiłem na

Top 10 Worldwide Hits Of Each Year (1970 - 1979)



co ze względu na tytuł wątku musiało się tu znaleść.

Przy okazji okazało się że myle twórczość Gilberta O'Suliwana przypisując ją Leo Sayerowi nie znam wielu top tenów miernej wartości odsianych przez żelazną kurtynę a Frida na początku kariery podobnie jak Stankiewicz była pulchna.

Przyjemności przy oglądaniu.


PS.
Nie ma ktoś subtitlów do, lub wersji z lektorem dokumentu o Stolarzach?

Ostatnio edytowany przez Kowa1 (2018-11-30 06:29)


Wiele utworów z lat 70-tych ma melodykę i aranżacje która wystarczyła by na kilkadziesiąt dzisiejszych piosnek.
Erratum - pod avatarem powinno być: niestały bywalec. Ups zmieniło się ze "stały bywalec" na "pomagacz" - nie zasłużyłem! Powinno być: niestały bywalec
Oceń wiadomość: 0Tak 0Nie